środa, 8 kwietnia 2020. Imieniny Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Prokuratura podała wyniki sekcji zwłok Piotra Woźniaka-Staraka

2019-09-25 09:25:17 (ost. akt: 2019-09-25 09:36:24)
Piotr Woźniak-Starak zginął w sierpniu w wypadku na jeziorze Kisajno

Piotr Woźniak-Starak zginął w sierpniu w wypadku na jeziorze Kisajno

Autor zdjęcia: Zuzanna Ołdakowska

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie prowadząca śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka podała w środę wyniki sekcji zwłok mężczyzny. Producent filmowy zginął w wypadku na jeziorze Kisajno.

— Prokuratura Okręgowa w Olsztynie uzyskała z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku sprawozdanie z oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019 r. uczestniczył w wypadku do jakiego doszło na jeziorze Kisajno — informuje Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy prokuratury. — Wynika z niego, że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego. Rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej.

Jak dodaje Krzysztof Stodolny, badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Olsztynie

Przypomnijmy, 18 sierpnia około godziny 3.30 do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku wpłynęło zgłoszenie o pływającej po Kisajnie motorówce, która zakłóca spokój. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, na wodzie dryfowała łódź, na której nikogo nie było.
Tymczasem, jak wynika z ustaleń policji, w chwili wypadku na pokładzie motorówki znajdowały się dwie osoby. Jedna z nich zdołała wydostać się na brzeg.
Zobacz także: Rodzice Piotra Woźniaka-Staraka napisali list do policjantów z Warmii i Mazur Akcja poszukiwawcza po wypadku z udziałem Piotra Woźniaka-Staraka na jeziorze Kisajno trwała kilka dni Treść listu ujawniono na stronie KWP w Olsztynie. Co rodzice tragicznie zmarłego producenta filmowego napisali do policjantów z naszego województwa?
— 27-letnia mieszkanka Łodzi powiedziała, że pływała na motorówce z 39-letnim mężczyzną. Podczas wykonywania gwałtownego manewru oboje wpadli do wody. Kobiecie udało się przepłynąć około stu metrów, by dotrzeć do brzegu, mężczyzny poszukują służby ratunkowe — mówiła w dniu rozpoczęciu poszukiwań Piotra Woźniaka-Staraka Iwona Chruścińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.
Wspomniane poszukiwania trwały cztery dni. Zaangażowane w nie były różne służby: od straży pożarnej, przez policję, po Wojska Obrony Terytorialnej. Nie jest tajemnicą, że działania dodatkowych służb poszukiwawczych sfinansowała także rodzina Staraków, do której należy posiadłość leżąca w okolicy miejsca, w którym zginął Piotr Woźniak-Starak.
Ciało producenta odnaleziono przez płetwonurków 22 sierpnia.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także