Quantcast

Sobota, 28 listopada 2020. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Szczepić czy nie szczepić? [SONDA]

2019-09-06 13:17:50 (ost. akt: 2019-09-06 13:45:19)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Szczepienia ochronne są najskuteczniejszym jak dotąd narzędziem zwalczania chorób zakaźnych i przyczyniły się w znacznej mierze do ogromnego skoku cywilizacyjnego, jakiego doświadczyła ludzkość w ciągu ostatniego wieku.

Za pomocą szczepień osiągnięto spektakularne sukcesy wykorzenienia najgroźniejszej plagi ludzkości jaką była ospa prawdziwa, która przed wprowadzeniem szczepień zabijała co trzeciego mieszkańca ziemi. Masowe szczepienia ludności Polski doprowadziły do znacznego ograniczenia ryzyka zachorowania m. in. na błonicę oraz wirusowe zapalenia wątroby typu B. Jesteśmy także bliscy osiągnięcia kolejnych sukcesów: pozbycia się odry czy różyczki wrodzonej.

Jednak w dyskusji o obowiązkowych szczepieniach zawsze zderzają się ze sobą dwa poglądy: prawa rodziców do decydowania o zdrowiu i życiu własnych dzieci z prawem zbiorowym do ochrony przed chorobami zakaźnymi.

W ostatnim czasie drastycznie wzrosła liczba zarejestrowanych zachorowań na odrę. Lekarze nie mają wątpliwości, że ma to związek z tym, iż coraz rzadziej się szczepimy, a coraz więcej rodziców odmawia stosowania szczepionek ochronnych u swoich dzieci. Czy zatem szczepienia powinny być obowiązkowe? Głosujcie w naszej sondzie!

Czy twoim zdaniem każdy powinien sam decydować, czy chce się szczepić czy nie?
Nie! Szczepienia powinny być obowiązkowe
11.24%
Tak! Każdy powinien mieć wolność wyboru
86.11%
Szczepienia nie muszą być obowiązkowe, ale nieszczepione dzieci nie powinny być przyjmowane do szkół i przedszkoli
2.65%


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. szczep #2788656 | 83.21.*.* 9 wrz 2019 18:23

  Prawdy Wiary: 1. Tylko dzieci nieszczepione zarażają. 2. Dorośli nieszczepieni nie zarażają. 3. Dzieci szczepione nie zarażają, bo nie chorują. 4. A nawet gdy zachorują, to też nie zarażają! 5. Dziecko szczepione choruje, bo zaraziło je dziecko nieszczepione. 6. Dzieci szczepione chorują na choroby, przeciw którym nie były szczepione, bo zaraziły się od dzieci nieszczepionych. 7. Dzieci szczepione chorują na choroby, przeciw którym były szczepione, bo zaraziły się od dzieci nieszczepionych. 8. Dzieci nieszczepione są niebezpieczne. 9. Dorośli nieszczepieni nie są niebezpieczni. 10. Dzieci szczepione nie są bezpieczne, bo nie wszystkie dzieci są szczepione. 11. Szczepienia są bezpieczne! 12. To na pewno nie od szczepionki!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Emeryt #2787743 | 88.220.*.* 7 wrz 2019 17:27

   Kiedyś ludzie w Europie masowo szczepili się bodajże przeciw ptasiej grypie.Była to szczepionka bez ważnego atestu . Ówczesna minister zdrowia sprzeciwiła p, Kopacz sprzeciwiła się zakupowi tej szczepionki bez ważnego atestu. PiS na p.Kopacz wylewał wiadra pomyj. W sprawie tego zakupu interweniował RPO. Później okazało się, że p. Kopacz miała rację bo te szczepionki były wadliwe. RPO ją przeprosił a PiS oczywiście nie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Taki tam #2787587 | 37.8.*.* 7 wrz 2019 09:44

   Mój dochtór uparł się z maniakalnym uporem mnie zaszczepić - nie mówiąc nawet czym i przeciwko czemu. W rewanżu zasugerowałem mu aby się sam zaszczepił przeciw głupocie . EFEKT - zmieniłem dochtóra na lekarza mniej upierdliwego w kwestii szczepień i zapewne mniej łakomego na przychody ze zużytych szczepionek których skład zapewne zna tylko Bozia i duch święty bo ano lekarze ani tym bardziej pielęgniarki o ich składzie - zwłaszcza o zawartości rtęci ,aluminium i innego dziadostwa - zielonego pojęcia nie mają . A ty się szczep człowieku i ból kasiorę

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Znafca #2787521 | 89.228.*.* 7 wrz 2019 08:06

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. To trochę jak z paleniem w autobusach czy knajpach. Większość nie pali, ale jak kilku takich wolnościowców sobie tam zajara gdyby mieli taki wybór to i tak nasmrodzą wszystkim.

    1. Nick #2787472 | 95.223.*.* 6 wrz 2019 23:16

     Sorry ze nie na temat , ale chcialem sie tylko spytac czy sa w koncu te darmowe leki dla osob powyzej 75 lat czy ich nie ma ? Bo przeciez PiS sie tak chelpi ze wprowadzili to, a moja matka (87 ) i tesciowa (83) msza za nie placic. To w koncu jak to jest?

     Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     Pokaż wszystkie komentarze (19)