Quantcast

środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Braniewski urząd strefą wolną od LGBT?

2019-08-26 14:59:41 (ost. akt: 2019-08-26 15:16:38)

Autor zdjęcia: Gazeta Polska/ Twitter/ screen

Czy osoby o odmiennej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej nie będą już obsługiwane w braniewskim starostwie? Mogłaby to sugerować naklejka z treścią "strefa wolna od LGBT", która znalazła się ostatnio na jednej z tablic ogłoszeniowej w budynku starostwa powiatowego w Braniewie. Naklejka co prawda szybko zniknęła, ale pozostała niepewność co do otwartości urzędu. I wcale nie chodzi tylko o godziny pracy.

Zobacz także: Kto chce strefy wolnej od LGBT? Naklejki mają pojawić się jako dodatek do „Gazety Polskiej” Kiedy „Gazeta Polska” ogłosiła, że do kolejnego wydania dołączy naklejki z napisem „Strefa wolna od LGBT”, w internecie zawrzało. Jedni pomysłowi przyklasnęli,...

Jak zapewnili przedstawiciele urzędu, naklejka pojawiła się na tablicy nie za sprawą działania jakiegoś urzędnika, ale interesanta. Kim był? Nie wiemy, bo w tym miejscu nie ma monitoringu.

Nie tylko brak kamer umożliwił działanie osobie, która postanowiła wyrazić swój sprzeciw wobec osób LGBT. Dostęp do tablicy ma każdy, ponieważ nie jest ona w żaden sposób chroniona. Abstrahując więc od treści naklejki, warto przypomnieć, że starostwo, jak każda inna instytucja, powinno zwracać szczególną uwagę na to, co znajduje się na tablicy w budynku.

Próbowaliśmy skontaktować się telefonicznie ze starostą braniewskim, Karolem Motyką, aby poprosić go o komentarz w tej sprawie. Niestety, starosta nie znalazł czasu na rozmowę z nami.

Przypomnijmy, że naklejki z napisem "strefa wolna od LGBT" to pomysł "Gazety Polskiej". Redakcja czasopisma dołączała je do jednego ze swoich wydań.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dome #2792896 | 153.19.*.* 18 wrz 2019 17:02

  Wychowałem się w Lęborku, gdy raczej ogólnie w leborskiej społeczności LGBT było uważane jako wynaturzenie i czyjas słabość. Mimo tego, że w strachu powtarzałem bezrefleksyjnie teksty szykanujące gejów i dla spokoju popierałem kolegów w ich homofobicznych zachowaniach, to mimo wszystko jestem biseksualny i żadna ideologia czy edukacja lub jej brak nie jest w stanie zmienic mojej orientacji. Teraz żałuję, że nie walczyłem o swoją tożsamość od początku, ale zwyczajnie się bałem, a brak edukacji seksualnej powodował, że czułem się gorszy bo nie mogłem być gejem czy bi bo to bee a hetero zwyczajnie nie byłem. Obojętnie co sobie radni uchwalą to chłopcy będą rodzić się gejami, dziewczynki lesbijkami, obie płci będą eksperymentować poznawać siebie bez znaczenia czy edukacja będzie w szkołach czy nie.. A z argumentem, że chce się uczyć dzieci masturbacji w szkole nie mam zamiaru dyskutować bo trzeba być naprawdę idiota żeby pomyśleć że taki cel ma edukacja seksualna.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. abc #2784861 | 83.20.*.* 1 wrz 2019 15:11

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Komentarze atakujące ludzi LGBT są żenujące . A tak na marginesie , czyżby Starostwo Powiatowe w Braniewie nie stać na monitoring w tymże Urzędzie ? Winda też byłaby wskazana.

 3. Lech #2783575 | 79.67.*.* 29 sie 2019 17:50

  Przecież to oczywistę, że naklejkę podłożył zwolennik LGBT, albo inaczej przeciwnik rządu. To jest właśnie propaganda. Geje, lesbijki i transwestyci mają uchodzić za szkalowanych i prześladowanych od górnie jako przez państwo polskie. W ten sposób wywołać oburzenie i jednocześnie współczucie, a ostatecznie akceptacje i obrone przez spoleczenstwo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. KKK #2782258 | 165.225.*.* 27 sie 2019 06:56

   I bardzo dobrze, jest wolność słowa, wolność wyznania. Naklejka uraża uczucia lewaków, ale szkalowanie kościoła i deprawowanie symboli religijnych przez lewaków już jest akceptowalna. Czy to nie aby TOLERANCJA DLA NIETOLERANCJI ? Jeśli tak to żyjemy w coraz bardziej chorym wyimaginowanym świecie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (37) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Odyniec #2782183 | 176.11.*.* 26 sie 2019 21:26

   No poprostu dramat na skale światową. Radze zająć się prawdziwymi problemami trapiącymi powiat .

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (11)