Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Striptiz wychodzi z mody

2019-06-29 17:00:00 (ost. akt: 2019-06-28 15:20:28)
Scenariusze wieczorów panieńskich zmieniają się z roku na rok

Scenariusze wieczorów panieńskich zmieniają się z roku na rok

Autor zdjęcia: Źródło: Pixabay

Zabiegi kosmetyczne, nauka makijażu, a nawet party bus. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach zorganizowanie wieczoru panieńskiego to nie lada wyzwanie. Bo panny młode nie chcą już tradycyjnego pożegnania stanu wolnego, ale nietypowych atrakcji.

Udany wieczór panieński? Taki, którego nie zapomni się do końca życia. Tak uważają świadkowe lub przyjaciółki, które robią wszystko, żeby zafundować wyjątkowe atrakcje przyszłej pannie młodej. Kiedyś wystarczyła zabawa w klubie. Dziś przed druhnami zupełnie nowe wyzwania. Bo przecież wieczór panieński to najważniejsze, obok ślubu wydarzenie w życiu!

Zwyczaj świętowania wieczoru panieńskiego narodził się prawdopodobnie już w XIX wieku. Dawniej organizowany był w przededniu ślubu, jako huczny, pożegnalny wieczór młodych, spędzany przez nich osobno, w gronie przyjaciół biorących nazajutrz udział w uroczystościach ślubnych.

Wieczór panieński organizowany jest zwykle przez świadkową czy najbliższą przyjaciółkę, jednak koszty zabawy dzielone są na wszystkie uczestniczki imprezy. Czasami jednak zdarza się, zwłaszcza przy zasobniejszym portfelu panny młodej, że funduje ona coś ekstra swoim przyjaciółkom.

Wieczory panieńskie mają pomóc zrelaksować się pannie młodej przed stresującym wydarzeniem jakim jest ślub. Mają kilka stałych punktów programu - szampańską zabawę, nietypowe atrakcje czy wyróżniające się stroje uczestniczek. Obecnie coraz częściej przyszłe panny młode chcą bawić się w sposób niestandardowy.

Panna młoda przed ślubem ma na głowie mnóstwo spraw do załatwienia. Wieczór panieński może obecnie być sposobem na odprężenie, a nie tak jak jeszcze kilka lat temu na szaloną zabawę. Coraz mniej popularne jest wynajmowanie na wieczory panieńskie striptizerów i tancerzy.

— Nie podoba mi się ani striptiz ani clubbing — ocenia Magda, asystentka stomatologiczna z Olsztyna. — Moi zdaniem to tendencyjne pomysły. Nie miałam okazji jeszcze organizować żadnego wieczoru panieńskiego, ale na wielu z nich się bawiłam. I muszę powiedzieć, że nie podobają mi się. Tort w kształcie męskiego przyrodzenia, słomki imitujące penisy, intymne pytania zadawane pannie młodej - to wszystko mnie mierzi.

Podobnego zdania jest 22-letnia Karolina spod Olsztyna, która w przyszłym tygodniu wybiera się na pierwszy wieczór panieński. — Mamy chodzić od clubu do clubu, a panna młoda czuje presję, że musi się wyszaleć i wyszumieć. Tak jakby już potem miała mieć na rękach kajdany.

Odmienne zdanie ma Magdalena, agentka ubezpieczeniowa, od trzech lat szczęśliwa mężatka. — Nie ważne gdzie, ważne z kim — podkreśla. — Miałam imprezę w stylu lat 80-tych w jednym z domków letniskowych pod Olsztynem. — Bawiłam się wyśmienicie, bo otaczały mnie przyjaciółki, które były przy mnie i zadbały o atmosferę. I nic innego nie miało znaczenia.

Organizacja imprezy to dla druhny nie lada wyzwanie. Najważniejsze, aby zadbała o ciekawe atrakcje, a możliwości dzisiaj jest bardzo wiele. Druhny prześcigają się w pomysłach. Dużą popularnością cieszy się m.in. party bus. To oryginalny, sześcioosobowy samochód rodem z lat 70-tych, którym można przeżyć szaloną przejażdżkę w stylu hippie. Wynajęty kierowca zawiezie w wybrane miejsce, oprócz tego do dyspozycji jest sprzęt Hi-Fi, z którego będą wybrzmiewać ulubione hity.

Bywa, że przyjaciółki przyszłej panny młodej fundują jej taneczny wieczór. Podczas niego instruktor uczy kilku podstawowych kroków i figur tanecznych, które można wykorzystać podczas dalszej zabawy. Taki prezent to okazja do wspólnej rozrywki i szansa na zdobycie nowych umiejętności.

Przyszłe mężatki ucieszy także profesjonalna sesja zdjęciowa. Pozowanie do zdjęć to świetna zabawa, dzięki której przyszła panna młoda poczuje się pewną siebie kobietą, a piękne fotografie będą dla niej wspaniałą pamiątką. Odważniejszej dziewczynie można podarować voucher na sesję zdjęciową, której efektem są zmysłowe akty artystyczne. Obdarowana będzie miała okazje, by dostrzec i podziwiać swoje wdzięki, a przecież nic tak nie poprawia samopoczucia kobiety jak świadomość piękna swojego ciała.

Innym pomysłem może być podarowanie przyszłej pannie młodej zabiegu kosmetycznego. Jest szansa, że zdąży go wykorzystać jeszcze przed ślubem. Taki zastrzyk piękna z pewnością sprawdzi się jako przygotowanie do tego wyjątkowego dnia. Interesujący może też być zabieg relaksacyjny, czyli rytuał wellness. Dzięki temu prezent na pewno będzie trafiony, a przyszła panna młoda będzie miała okazję, by zadbać o ciało i umysłu.

Nauka makijażu to cenna lekcja dla każdej kobiety. Dzięki poradom ekspertki przyszła panna młoda dowie się, jakie kolory i kosmetyki będą odpowiednie dla jej typu urody oraz jak umiejętnie podkreślić swoje naturalne piękno. To prezent, dzięki któremu obdarowana wzmocni swoją pewność siebie i poczucie kobiecości.

— Chociaż zorganizowanie wieczoru panieńskiego wiąże się zazwyczaj z kilkoma tygodniami żmudnych przygotowań, żadna druhna nie wyobraża sobie, że mogłoby go zabraknąć. Stał się stałym elementem, bez którego nie można wyobrazić sobie przygotowań ślubnych. Zwłaszcza, że koszty tego typu rozrywek okazują się niezbyt wysokie przy uczestnictwie kilku lub kilkunastu osób. Ostatnio obserwujemy, że panie coraz częściej wybierają spokojniejsze formy spędzenia czasu, zależy im przede wszystkim na dobrej zabawie, rzadziej już na imprezie – komentuje Grzegorz Rożalski serwisu Prezentmarzeń.

Aleksandra Tchórzewska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Paula #2757016 | 188.146.*.* 3 lip 2019 17:32

  Panna młoda, u której byłam druhną nie chciała żadnego striptizu od razu mi o tym powiedziała bo wie że ja mam różne pomysły. W końcu wymyśliłam, że pojedziemy do Leszna i będziemy latać w miejscowym tunelu aerodynamicznym. Powiem, że na lepszym panieńskim w sowim życiu nie byłam i to nie względu, że ja go organizowałam tylko ogólnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. alyss #2755144 | 217.153.*.* 30 cze 2019 10:33

  Ja też zdradziłam przyszłego mężą (teraz już obecnego), z facetem poznanym w klubie, nuta emocji była, ale wiele moich koleżanek też tak zrobiło. Kobiety w grupie zupełnie inaczej się zachowują, niż przy swoich mężach.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Asd #2755028 | 88.156.*.* 29 cze 2019 20:47

   Kobiety to wiecznie maja jakieś dziwne problemy. My faceci wieczór kawalerski robimy tak aby się dobrze napić w swoim towarzystwie, a nie cudowanie :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Magda #2755006 | 95.160.*.* 29 cze 2019 19:04

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ja na swoim panieńskim przespałam się z facetem z imprezy, myślę że to nic dziwnego, taki ostatni powiew wolności.

   1. Kbk #2754992 | 88.156.*.* 29 cze 2019 18:12

    Bo teraz striptiz to jest na ulicach. Kobiety chodzą tak że wszystko odkryte. Mam dłuższe bokserki niż niektóre spódnice czy spodenki u niektórych pań.

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (6)