Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Fryzjer musi mieć w sobie pokorę

2019-06-08 09:00:00 (ost. akt: 2019-06-07 12:53:26)
Anna Szymańska kocha to co robi! Jej klienci to doceniają.

Anna Szymańska kocha to co robi! Jej klienci to doceniają.

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

NASZA AKCJA\\\ Anna Szymańska, właścicielka salonu fryzjerskiego w Łukcie uważa, że fryzjer to szlachetny i piękny zawód. Jest dowodem na to, że można go wykonywać z pasją i miłością. Nic dziwnego, że pani Anna wiedzie prym w naszym rankingu!

Już w szkole podstawowej chciałam zostać fryzjerką — zaczyna swą opowieść Anna Szymańska, właścicielka salonu fryzjerskiego w Łukcie w powiecie ostródzkim. — Pamiętam, że pierwszą „klientką” była moja mama. Kiedy ją ostrzygłam, płakałyśmy obie... Ale potem stwierdziłyśmy, że trzeba mieć dystans.

Jak mówi, swój zawód pokochała po latach pracy. — Poznałam Włoszkę, stylistkę, która powiedziała, że fryzjerstwo to nie tylko rzemiosło, ale zawód, w którym można się spełniać — opowiada. — Teraz wiem, że jak się kocha to, co się robi, to w swoim życiu nie trzeba pracować.

Czy to znaczy, że w swoim życiu nie przepracowała ani jednego dnia? — Coś w tym jest — przyznaje ze śmiechem. — Przychodzę rano do swojego salonu fryzjerskiego i już wiem, że czekają mnie jakieś kolejne wyzwania. Że zdobędę nowe informacje.
Swój salon Anna Szymańska otworzyła w 1989 roku. — Wiele lat prowadziłam go sama. Później miałam uczennice. Teraz mam jedną pracownicę. I pracują ze mną dwie córki.

Od tego czasu właścicielka salonu z Łukty doczekała się stałych klientek. — Wiele z nich mówi, że się dobrze u mnie czuje. Słyszałam nawet takie słowa, że czują się u mnie jak... u psychologa, a wizyta jest dla nich formą terapii.

Zdaniem naszej kandydatki zawód fryzjera ewoluował. — Jest szlachetny i piękny — uważa. — Bo fryzjer jest odpowiedzialny nie tylko za włosy, ale też za całą stylizację. Kiedyś skracało się włosy, kręciło, czesało, a teraz dba się o personalizację koloru i cięcia.

Pani Anna podkreśla, że ona również swoje klientki traktuje bardzo indywidualnie i osobiście. — Kobiety lubią dobrze wyglądać. To poprawia samopoczucie i wartość — mówi.

Jakie cechy, jej zdaniem, powinien mieć dobry fryzjer? — Moim zdaniem — przede wszystkim mieć w sobie pokorę — odpowiada. — I kochać ludzi. Bo bycie fryzjerem to energia, a dokładnie przekazywanie pozytywnej energii.

Początkowo nie spodziewała się, że córki pójdą w jej ślady. Jak mówi, nigdy nie naciskała na „nie”. — Ale potem okazało się, że jedna ma zdolności manualne, a druga techniczne. I moje córki odnalazły się w tym zawodzie — mówi.

Anna Szymańska jest też influencerem (liderem opinii- red.) firmy Wella. Edukuje, opowiada o nowościach i trendach modowych. Szkoli fryzjerki w innych salonach. Mówi, że to fajna praca wyjazdowa i nowe doświadczenie.

Musi też cały czas być na bieżąco, jeśli chodzi o nowinki w koloryzacji i w modzie. — Staram się bardzo dużo szkolić. Niedługo będę uczyć się autoprezentacji. W moim zawodzie nawet takie rzeczy są potrzebne — uśmiecha się.

Prowadzi salon fryzjerski dla kobiet i dla mężczyzn. Tu spotkają nie tylko profesjonalną kadrę, ale też odprężą się w doskonałej atmosferze.

Pani Anna o tym, że bierze udział w naszym konkursie, dowiedziała się... od nas. — Jestem bardzo zaskoczona i niezmiernie mi miło! — przyznała. — To dla mnie wielka niespodzianka.

Według danych z wczoraj z godziny 11. 45 salon fryzjerski pani Anny jest na pierwszym miejscu w rankingu regionalnym (ex æquo z olsztyńskim salonem fryzjerski „O Mały Włos”).
Aleksandra Tchórzewska


Nasza akcja na najpopularniejszy salon fryzjerski oraz najpopularniejszy salon kosmetyczny trwa do 30 czerwca 2019 r. Zgłoszenia przyjmujemy od 22 maja 2019 roku. W konkursie mogą brać udział wyłącznie lokale z obszaru województwa warmińsko-mazurskiego.
Tytuły "Mistrza Urody" w kategoriach najpopularniejszy salon fryzjerski oraz najpopularniejszy salon kosmetyczny w danym powiecie (powiat olsztyński i Olsztyn oraz powiat elbląski i Elbląg tworzą wspólne kategorie) otrzymają lokale, które uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów.
Tytuły zostaną przyznane w tych powiatach (wspólnie w powiecie olsztyńskim i Olsztynie oraz powiecie elbląskim i Elblągu), w których będzie pięć i więcej zgłoszeń. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń lokale uczestniczą tylko w klasyfikacji regionalnej.
Tytuły regionalne (województwo warmińsko-mazurskie) w obu kategoriach otrzymają te lokale, które uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów.
Głosowanie rozpoczyna się w momencie zgłoszenia pierwszego zakładu i trwa do godziny 23.59 dnia 30.06.2019 r.

Najpopularniejszy Salon Fryzjerski

Najpopularniejszy Salon Kosmetyczny

Regulamin: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także