Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Jest uzasadnienie wyroku uniewinniającego Czesława Jerzego Małkowskiego

2019-05-31 14:52:10 (ost. akt: 2019-05-31 15:17:29)
Czesław Jerzy Małkowski uniewinniony

Czesław Jerzy Małkowski uniewinniony

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

31 maja w sekretariacie II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Olsztynie zostało złożone pisemne uzasadnienie wyroku w sprawie Czesława Jerzego M. Liczy ono 468 stron!

Przypomnijmy, że Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 28 grudnia 2018 r. wydał nieprawomocny wyrok, którym uniewinnił Czesława Jerzego M. od popełnienia dwóch zarzucanych mu czynów — zgwałcenia urzędniczki olsztyńskiego magistratu oraz seksualnego wykorzystania zależności służbowej polegającego na molestowaniu i zgwałceniu tej samej urzędniczki.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku oraz pokrzywdzona kobieta kilka dni po ogłoszeniu wyroku złożyli do sądu wnioski o jego pisemne uzasadnienie. Jednak z uwagi na obszerność i skomplikowany charakter sprawy (68 tomów akt, czyli łącznie 13,6 tys. kart dokumentów) termin na sporządzenie uzasadnienia został przedłużony do końca maja br.

Termin ten został dotrzymany, a uzasadnienie znalazło się w sekretariacie. Poznają je tylko strony postępowania. A i one nie będą miały łatwego zadania, bo przebrnąć przez trzy tomy akt.

Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie, poinformował, że:

W dniu 31 maja 2019 r. w sekretariacie II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Olsztynie zostało złożone pisemne uzasadnienie wyroku w sprawie Czesława Jerzego M. Uzasadnienie wyroku jest bardzo obszerne — liczy 468 stron i zawiera się w aż trzech tomach akt sprawy. Ze względu na to, że proces Czesława Jerzego M. toczył się z wyłączoną jawnością mogę poinformować jedynie, że uzasadnienie zawiera bardzo szczegółowe omówienie zarówno wyjaśnień złożonych przez oskarżonego, jak i zeznań osoby pokrzywdzonej oraz wszystkich świadków, mających istotne znaczenie w tej sprawie.

Jednocześnie informuję, że pisemne uzasadnienie wyroku w najbliższych dniach zostanie wysłane stronom. Strony skarżące będą miały dwutygodniowy termin na złożenie apelacji, liczony od dnia doręczenia im wyroku z uzasadnieniem.

Źródło: mat. prasowe Sądu Okręgowego w Olsztynie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (34) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Janina Jagiełło #2743290 | 77.111.*.* 6 cze 2019 10:29

  Dziękuję Panie Prezydencie za podpis złożony na odpowiedzi na nasze Mieszkańców pismo, w którym napisano, że z uwagi na nieuregulowany stan prawny lokali handlowo - usługowych znajdujących się na działce nr 70/6 (objętej uchwałą uwłaszczeniową nr 31/2007) nie mozna przekształcić gruntu z wieczystego użytkowania w pełną własność przywołując przepisy o ggin oraz usm. Jeżeli Spółdzielnia (Pojezierze) ureguluje stan prawny lokali i dostarczy do Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami UM odpowiednie dokumenty, to w pierwszej kolejności grunt zostanie przekształcony. Uprzejmie informuję czytelników, że stan prawny dwukondygnacyjnych lokali handlowo - usługowych nie został uregulowany. Lokale handlowo-usługowe zostały włączone w odebrane mieszkania oraz grunt do nich przynależny w danych blokach. Ofiarą takiego oszustwa padłam również i ja. Okradziono mnie z moich praw członkowskich, mojego wkładu budowlanego, w tym premia gwarancyjna uprawniająca mnie do gruntu przynależnego do mieszkania. Dokonano tego na rzecz I piętra 'przybudówki". Lokal handlowo-usługowy został uwłaszczony oddzielnie parter oddzielnie piętro. W 2010r. została ustanowiona hipoteka na cudzą własność - wbrew KONSTYTUCJI RP i moje mieszkanie (razem ze mną) zostało kupione. Nie jest również prawdą, że działka pod "przybudówką" między blokiem 75-77 została wydzielona geodezyjnie. Na działce należącej do Mieszkańców o pow. 21004m2 zostały bezprawnie wydzielone działki geodezyjne na rzecz lokali handlowo-usługowych. Kpin a z Mieszkańców oraz z prawa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. DONPEDRO #2741281 | 79.184.*.* 1 cze 2019 13:56

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Dziadek już jest 69 lat. Czas szykować się na tamten świat p. cenzorze

  1. Rychu #2741248 | 188.146.*.* 1 cze 2019 12:38

   A na zdjęciu za jego plecami napis "rozp" Rozpór? Rozporek? :-D

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. DONPEDRO #2741230 | 79.184.*.* 1 cze 2019 11:38

    teraz powinni otworzyć wieżę ratuszową dla mieszkańców jako atrakcję turystyczną. Wszyscy mogliby się naocznie przekonać jakie doznania erotyczne przeżywał Czesław Jerzy przemawiając do Olsztynian z wieży :-)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. a w purdzie #2741224 | 81.190.*.* 1 cze 2019 11:24

     a w purdzie dwum knurom dali slub, wiecie o tym???????????????????????/

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (34)