Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Afera z bananami trwa. W Olsztynie owoc jest powodem zawiadomienia do prokuratury

2019-05-03 12:27:06 (ost. akt: 2019-05-03 13:12:44)

Autor zdjęcia: Archiwum GO/PG

Jeden z mieszkańców Olsztyna miał wejść do biura poselskiego Wojciecha Kossakowskiego i rzucić bananem w kierunku pracownicy biura.

"Zajście trwało dosłownie chwilę. Mężczyzna z impetem wszedł do biura, rzucił bananem i wybiegł trzaskając drzwiami" - czytamy na stronie internetowej olsztyńskiego oddziału Prawa i Sprawiedliwości. Miał on przy okazji poinformować, że "banan adresowany był do przewodniczącego Komitetu Miejskiego PiS Dariusza Rudnika oraz posła Wojciecha Kossakowskiego.".

To wszystko odbyło się w „ułamkach sekund” – on dosłownie z impetem wpadł do biura, ale nie powiem, że mnie nie wystraszył – nie wiedziałam czym rzucił w moim kierunku – mówi cytowana na stronie pisolsztyn.org.pl Anna Bukowska, społeczny asystent posła Kossakowskiego. - Ten człowiek znany jest nam z widzenia i paru incydentów, m.in. kiedyś już chciał pobić Dariusza Rudnika, a w każdym razie mocno prowokował do bójki – dodaje.
Wszyscy mamy w pamięci zabójstwo Marka Rosiaka w Łodzi. Obawiam się o bezpieczeństwo swoje i interesantów biura. Nie wiadomo jaki przedmiot zostanie użyty następnym razem… kamień, kwas?

Ze strony internetowej dowiadujemy się też, że sprawa została zgłoszona do prokuratury.

Problemów z ustaleniem tożsamości człowieka, który pojawił się w biurze poselskim, nie będzie. On sam ujawnił się w mediach społecznościowych natychmiast po zdarzeniu. - Odwiedziłem dziś biuro PIS w porze lunchu i zostawiłem w sekretariacie banana, dla pana Rudnika (bez potwierdzenia). A niech tam. Smacznego! - napisał na swoim profilu facebookowym Jerzy Dramowicz, zamieszczając pamiątkowe zdjęcie, na którym pozuje z bananem.

Odpowiadając na zarzuty sformułowane na stronie internetowej olsztyńskiego oddziału PiS, Jerzy Dramowicz napisał z kolei, że przechodząc obok sklepu, wpadł na pomysł kupienia banana dla Dariusza Rudnika.
"Kupiłem banana i zaniosłem do sekretariatu biura PIS, przywitałem się, i informując panią dla kogo ten banan, położyłem go na pustym biurku. Na koniec powiedziałem "do widzenia" - zdaje relację Dramowicz.

Przypomnijmy, że banan stał się ostatnio symbolem niezgody na cenzurę czy - nieco konkretniej - politykę prowadzoną przez Prawo i Sprawiedliwość. To właśnie dlatego ludzie zamieszczają w mediach swoje zdjęcia z bananami. A wszystko zaczęło się, kiedy dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie usunął z wystawy prace, które uznał za... nieodpowiednie dla odbiorców sztuki. Chodziło m.in. o fotografie autorstwa Natalii LL, na których kobieta zmysłowo je banana. Poza tym z wystawy zniknęły instalacje Katarzyny Kozyry oraz Aleksandry Kubiak i Karoliny Wiktor (Grupa Sędzia Główny).

Fot. Magdalena Cielecka/ Instagram/ Screen

Fot. Dawid Ogrodnik/ Instagram/ ScreenPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. henryk #2728063 | 195.136.*.* 7 maj 2019 19:21

  Ten Rudnik to taki nasz Tarczyński

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mega #2726338 | 81.190.*.* 4 maj 2019 14:24

  Nie jestem zwolennikiem PIS-u, ale niegrzeczne zachowanie. Takie akty należy karać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. nic #2726127 | 81.15.*.* 3 maj 2019 21:22

   co ma rzut bananem z zabójstwem rosiaka ?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mama #2726118 | 178.36.*.* 3 maj 2019 21:00

   Banan to ulubiony owoc malp. Czy takze polskiej opozycji?

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Iro #2726030 | 195.136.*.* 3 maj 2019 16:49

    Dziadkowi już całkiem peron odjechał.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (10)