Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Uniewinniony Czesław Jerzy Małkowski: Prawda mnie obroniła [ZDJĘCIA, VIDEO]

2018-12-31 14:37:33 (ost. akt: 2018-12-31 16:48:07)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Uniewinniony przez sąd Czesław Jerzy Małkowski zwołał w poniedziałek konferencję prasową. Były prezydent poinformował o swoich dalszych krokach, po tym, jak wyrok stanie się już prawomocny.

Zobacz także: Czesław Jerzy Małkowski niewinny! Jest wyrok w sprawie sexafery w Olsztynie [ZDJĘCIA, VIDEO, AKTUALIZACJA] Czesław Jerzy Małkowski niewinny! Jest wyrok w sprawie sexafery w Olsztynie [ZDJĘCIA, VIDEO, AKTUALIZACJA] Czesław Jerzy Małkowski został uniewinniony. Sąd Rejonowy w Olsztynie ogłosił dziś (piątek, 28 grudnia 2018 r.) wyrok w procesie oskarżonego o gwałt byłego...

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Olsztynie uniewinnił Czesława Jerzego Małkowskiego od stawianych mu zarzutów gwałtu. Po wyjściu z sali sądowej Czesław Jerzy Małkowski nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Wczoraj na konferencji w obecności mecenasa Marka Gawryluka, który był jego obrońcą, wyjaśnił dlaczego. — Było to świadome, byłem sam, zależało mi, żeby się spotkać i odpowiedzieć na pytania, których nigdy nie unikałem, w obecności obrońcy — powiedział Czesław Jerzy Małkowski. — Do czasu, kiedy nastąpiło odwołanie do Sądu Okręgowego w Elblągu, które spowodował mecenas Marek Gawryluk, właściwie nie miałem obrońcy, miałem pełnomocników.

Zobacz także: Małkowski niewinny. Czy wyrok zmieniłby wynik wyborów w Olsztynie? [SONDA] Małkowski niewinny. Czy wyrok zmieniłby wynik wyborów w Olsztynie? [SONDA] W piątek (28 grudnia) zapadł wyrok w sprawie Czesława Jerzego Małkowskiego oskarżonego o gwałt. Oskarżenie to miało wpływ nie tylko na karierę polityczną...

Czesław Jerzy Małkowski odniósł się do apelacji, która zapowiedziała już prokuratura.

— Chcę przypomnieć, że apelacja od wyroku Sądu Rejonowego w Ostródzie odbyła się w Elblągu — podkreślił były prezydent Olsztyna. —  Apelacja napisana przez mecenasa Marka Gawryluka spowodowała odwrót w sprawie. Wszystkie wnioski, które zgłosił mecenas Gawryluk zostały przez sąd w Elblągu przyjęte, a wnioski prokuratury oddalone. Sąd Okręgowy w Elblągu uznał, że orzeczenie sądu w Ostródzie mówiąc najogólniej jest błędne.

W ponownym procesie przed Sądem Rejonowym w Olsztynie odbyło się ponad 50 rozpraw. — A sprawność organizacyjna sądu była bez zarzutu — zauważył Czesław Jerzy Małkowski. — Sąd rozpatrzył w najdrobniejszych szczegółach wszystkie dowody w sprawie, wszystkie wnioski.

Konferencja Małkowski


— Uniewinnienie jest ukoronowaniem prawdy, tylko i wyłącznie prawdy. Mnie tylko prawda obroniła — stwierdził były prezydent. — Nie musiałem ani kombinować, ani zmyślać, ani dodawać. Ubolewam, że pana Gawryluka spotkałem tak późno, że przyjął sprawę dopiero na etapie apelacyjnym. Dwa sądy wydały dwa skrajnie różne wyroki.

— Czy w procesie olsztyńskim pojawiły się nowe dowody? — padło pytanie od dziennikarzy, bo cały proces był utajniony.

—  W procesie olsztyńskim praktycznie materiał dowodowy został pogłębiony o ekspertyzy m.in. multimedialne — wyjaśnił Czesław Jerzy Małkowski. — Dowodów winy nie było od początku żadnych.

Na konferencji były prezydent pojawił się z egzemplarzem gazety, od artykułu w której zaczęła się cała afera.

— Nie ma w tym artykule słowa prawdy — powiedział Czesław Jerzy Małkowski. — I to jest pierwsze, czego będę się domagał, żeby gazeta odpowiedziała za kłamstwa.

W czasie konferencji padło też pytanie o zdjęcia, nagrania, które pojawiały się w mediach w związku ze sprawą. Jak sąd ustosunkował się do nich, czy były fałszywe, czy autentyczne?

— Wiarygodność tych dowodów sami państwo możecie ocenić po końcowym rozstrzygnięciu — stwierdził mecenas Gawryluk.

— Słynna fotografia na fotelu, na pewno ja na tym fotelu w takiej sytuacji nie siedziałem. Żadna ekspertyza nie wykazała oryginalności tego zdjęcia — dodał były prezydent Olsztyna. — Słynna rozmowa na wieży, została zrobiona przez dziennikarza jednej ze stacji telewizyjnych. To w procesie zostało ujawnione. To tyle na temat tych rzekomych dowodów.

Dziennikarze pytali też, czy w procesie ujawniono inspiratorów całego tego skandalu.

— Tak — odparł Czesław Jerzy Małkowski. — O szczegółach nie mogę mówić, ale zapewniam, jest to dzieło kilku osób.

Były prezydent dodał, że bierze pod uwagę już po uprawomocnieniu się wyroku podjęcie kroków prawnych wobec tych osób. Dodał także, że do tej sprawy nie chce mieszać polityki, nie ma ona podłoża politycznego, a tylko czysto osobiste pewnych osób wobec niego.

Kiedy może zapaść już prawomocny wyrok? — Myślę, że jest to kwestia czterech, pięciu miesięcy — prognozował mecenas Gawryluk. — Liczymy, że do połowy 2019 roku proces się zakończy.

— Najbardziej ubolewam nad tym, że ucierpiała w tym najbardziej moja rodzina — powiedział na koniec Czesław Jerzy Małkowski. — Bardzo. I z tego powodu jest mi najbardziej przykro. A rzecz naprawdę jest zmyślona od początku do końca.

amPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (87) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Janina Jagiełło #2818398 | 77.111.*.* 13 lis 2019 18:37

  T.zw. "nowe okoliczności" w sprawie 2 Ds. 309/15, którą umorzono na fałszywym dokumencie Uchwale nr 300/98, są od czasu kiedy złożyłam wyrok Sądu Rejonowego w Olsztynie sygn. akt I C 1178/01, w którym to Sąd potwierdza moje członkostwo w Spółdzielni przywołując moją umowę ze Spółdzielnią nr 2202 z 13.12.1988r. a adw. Ośko poparł sfałszowaną uchwałę nakazując mi schować przelew ze zlikwidowanej książeczki mieszkaniowej gdzie była zapisana premia gwarancyjna. Dlatego sprawą manipulowano na wszystkie możliwe sposoby czekając aż wejdzie z dniem 01.01.2019r ustawa o przekształceniu użytkowania wieczystego w pełna własność. Efekty tego porażają, jak się przegląda odpis Księgi Wieczystej. Na mieszkania, którym odebrano grunt wynikający z pierwotnych kosztów budowy podstawiono "słupy", natomiast prawowitym mieszkańcom przydzielono grunt należący do całości działki o powierzchni ponad 2ha. W mojej sprawie nie ma znaczenia zostałam okradziona z prawa do mieszkania. Uczestniczyli w tym wyszkoleni prawnicy i prezesi Spółdzielni, również ci którzy swoją przynależność religijną manifestują w różny obłudny sposób. Taka jest rzeczywistość P. Prokuratorzy i Sędziowie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Janina Jagiełło #2818380 | 77.111.*.* 13 lis 2019 18:16

  Do Pana Prokuratora Generalnego, Prokuratora Okręgowego oraz Prokuratora Rejonowego Olsztyn - Południe. Sąd rejonowy w Biskupcu w dniu dzisiejszym stwierdził, że kradzież zwrotnych potwierdzeń odbioru przesyłek poleconych do MS nie miała znaczenia i przełożenia na sprawy, o które wnosiłam aby Sąd załączył - sygn.II Kp.519/19, PR 1Ds. 33/19, II Kp 866/18, PR 3 Ds. 29/18, 2 Ds. 3072/17 oraz 2 ds. 309/15. Pytam zatem, dlaczego w tych sprawach przyznano mi status osoby pokrzywdzonej? Panowie stojąc na straży prawa, sami to prawo łamiecie, to prawda w białych rękawiczkach, ale czynicie to skutecznie i bardzo świadomie. Przydzielenie sprawy aplikantce prokuratorskiej, to jednocześnie "wypróbowanie" jej posłuszeństwa, a nie niezależności. Umorzenia wszystkich "grubszych" spraw z mojego zawiadomienia wydawane były przez prokuratorów aplikantów, którzy do dzisiaj nie zmienili zdania w swoich orzeczeniach, pomimo istniejących i przedłożonych dowodów.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Janina Jagiełło #2818344 | 77.111.*.* 13 lis 2019 17:18

   Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym zawisły Sąd Rejonowy w Biskupcu wydał postanowienie, w sprawie mojego zażalenia, które złożyłam 01 marca 2019r. w sprawie usunięcia - kradzieży z akt sprawy, w czytelni Sądu Rejonowego w Olsztynie, co miało przełożenie na postanowienie Sądu w sprawie kradzieży przesyłek kierowanych do MS, a które to zostały również usunięte z akt sprawy umorzonej na fałszywym dokumencie 2 Ds. 309/15. Przedłożyłam SR w Biskupcu m.innymi potwierdzone za zgodność z oryginałem zwrotne potwierdzenia odbioru skradzionych przesyłek. Zażądałam poza wnioskiem w zażaleniu o załączenie do sprawy akta innych spraw, które mają powiązanie i dotyczą przydzielonego mi mieszkania, które zostało mi skradzione. Niestety Sąd na wstępie posiedzenia w dniu 06.11, jak i dzisiaj odmówił załączenia tych akt. Poza tym stwierdzenie Sądu, że w aktach podczas posiedzenia Sądu znajdowały się zwrotne potwierdzenia odbioru i że ja tak zeznałam, jest świadomym stwierdzeniem nieprawdy. Na czas posiedzenia Sądu z akt sprawy usunieto zwrotne potwierdzenia odbioru i głównym sprawcą był adw. Ośko - oszust. Tak działają wyszkoleni prawnicy oszuści.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Janina Jagiełło #2818274 | 77.111.*.* 13 lis 2019 15:38

   Oświadczam, że w moim pięknym Kraju, jakim jest POLSKA opłaca się być wyszkolonym i wykwalifikowanym złodziejem i oszustem. Wiedzą, jak kraść i "korzystać" - manipulować przepisami. Tacy mają zawsze dobrze, a jeżeli pojawia się ktoś, kto to zauważa, to oni mają również na to sposób.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Janina Jagiełło #2810660 | 77.111.*.* 28 paź 2019 12:54

   Uprzejmie informuję oraz polecam moje komentarze na stronie Pana Marcina Warchoł - Ministra w Ministerstwie Sprawiedliwości, opublikowane na moim profilu FB w dniu dzisiejszym.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (87)