Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Uniewinniony Czesław Jerzy Małkowski: Prawda mnie obroniła [ZDJĘCIA, VIDEO]

2018-12-31 14:37:33 (ost. akt: 2018-12-31 16:48:07)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Uniewinniony przez sąd Czesław Jerzy Małkowski zwołał w poniedziałek konferencję prasową. Były prezydent poinformował o swoich dalszych krokach, po tym, jak wyrok stanie się już prawomocny.

Zobacz także: Czesław Jerzy Małkowski niewinny! Jest wyrok w sprawie sexafery w Olsztynie [ZDJĘCIA, VIDEO, AKTUALIZACJA] Czesław Jerzy Małkowski niewinny! Jest wyrok w sprawie sexafery w Olsztynie [ZDJĘCIA, VIDEO, AKTUALIZACJA] Czesław Jerzy Małkowski został uniewinniony. Sąd Rejonowy w Olsztynie ogłosił dziś (piątek, 28 grudnia 2018 r.) wyrok w procesie oskarżonego o gwałt byłego...

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Olsztynie uniewinnił Czesława Jerzego Małkowskiego od stawianych mu zarzutów gwałtu. Po wyjściu z sali sądowej Czesław Jerzy Małkowski nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Wczoraj na konferencji w obecności mecenasa Marka Gawryluka, który był jego obrońcą, wyjaśnił dlaczego. — Było to świadome, byłem sam, zależało mi, żeby się spotkać i odpowiedzieć na pytania, których nigdy nie unikałem, w obecności obrońcy — powiedział Czesław Jerzy Małkowski. — Do czasu, kiedy nastąpiło odwołanie do Sądu Okręgowego w Elblągu, które spowodował mecenas Marek Gawryluk, właściwie nie miałem obrońcy, miałem pełnomocników.

Zobacz także: Małkowski niewinny. Czy wyrok zmieniłby wynik wyborów w Olsztynie? [SONDA] Małkowski niewinny. Czy wyrok zmieniłby wynik wyborów w Olsztynie? [SONDA] W piątek (28 grudnia) zapadł wyrok w sprawie Czesława Jerzego Małkowskiego oskarżonego o gwałt. Oskarżenie to miało wpływ nie tylko na karierę polityczną...

Czesław Jerzy Małkowski odniósł się do apelacji, która zapowiedziała już prokuratura.

— Chcę przypomnieć, że apelacja od wyroku Sądu Rejonowego w Ostródzie odbyła się w Elblągu — podkreślił były prezydent Olsztyna. —  Apelacja napisana przez mecenasa Marka Gawryluka spowodowała odwrót w sprawie. Wszystkie wnioski, które zgłosił mecenas Gawryluk zostały przez sąd w Elblągu przyjęte, a wnioski prokuratury oddalone. Sąd Okręgowy w Elblągu uznał, że orzeczenie sądu w Ostródzie mówiąc najogólniej jest błędne.

W ponownym procesie przed Sądem Rejonowym w Olsztynie odbyło się ponad 50 rozpraw. — A sprawność organizacyjna sądu była bez zarzutu — zauważył Czesław Jerzy Małkowski. — Sąd rozpatrzył w najdrobniejszych szczegółach wszystkie dowody w sprawie, wszystkie wnioski.

Konferencja Małkowski

— Uniewinnienie jest ukoronowaniem prawdy, tylko i wyłącznie prawdy. Mnie tylko prawda obroniła — stwierdził były prezydent. — Nie musiałem ani kombinować, ani zmyślać, ani dodawać. Ubolewam, że pana Gawryluka spotkałem tak późno, że przyjął sprawę dopiero na etapie apelacyjnym. Dwa sądy wydały dwa skrajnie różne wyroki.

— Czy w procesie olsztyńskim pojawiły się nowe dowody? — padło pytanie od dziennikarzy, bo cały proces był utajniony.

—  W procesie olsztyńskim praktycznie materiał dowodowy został pogłębiony o ekspertyzy m.in. multimedialne — wyjaśnił Czesław Jerzy Małkowski. — Dowodów winy nie było od początku żadnych.

Na konferencji były prezydent pojawił się z egzemplarzem gazety, od artykułu w której zaczęła się cała afera.

— Nie ma w tym artykule słowa prawdy — powiedział Czesław Jerzy Małkowski. — I to jest pierwsze, czego będę się domagał, żeby gazeta odpowiedziała za kłamstwa.

W czasie konferencji padło też pytanie o zdjęcia, nagrania, które pojawiały się w mediach w związku ze sprawą. Jak sąd ustosunkował się do nich, czy były fałszywe, czy autentyczne?

— Wiarygodność tych dowodów sami państwo możecie ocenić po końcowym rozstrzygnięciu — stwierdził mecenas Gawryluk.

— Słynna fotografia na fotelu, na pewno ja na tym fotelu w takiej sytuacji nie siedziałem. Żadna ekspertyza nie wykazała oryginalności tego zdjęcia — dodał były prezydent Olsztyna. — Słynna rozmowa na wieży, została zrobiona przez dziennikarza jednej ze stacji telewizyjnych. To w procesie zostało ujawnione. To tyle na temat tych rzekomych dowodów.

Dziennikarze pytali też, czy w procesie ujawniono inspiratorów całego tego skandalu.

— Tak — odparł Czesław Jerzy Małkowski. — O szczegółach nie mogę mówić, ale zapewniam, jest to dzieło kilku osób.

Były prezydent dodał, że bierze pod uwagę już po uprawomocnieniu się wyroku podjęcie kroków prawnych wobec tych osób. Dodał także, że do tej sprawy nie chce mieszać polityki, nie ma ona podłoża politycznego, a tylko czysto osobiste pewnych osób wobec niego.

Kiedy może zapaść już prawomocny wyrok? — Myślę, że jest to kwestia czterech, pięciu miesięcy — prognozował mecenas Gawryluk. — Liczymy, że do połowy 2019 roku proces się zakończy.

— Najbardziej ubolewam nad tym, że ucierpiała w tym najbardziej moja rodzina — powiedział na koniec Czesław Jerzy Małkowski. — Bardzo. I z tego powodu jest mi najbardziej przykro. A rzecz naprawdę jest zmyślona od początku do końca.

amPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (99) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Janina Jagiełło #2880738 | 77.111.*.* 6 mar 2020 08:43

  Uprzejmie informuję oraz OŚWIADCZAM, że nigdy nie miałam problemów natury psychologiczno-moralnej i NIGDY nikomu nic NIE UKRADŁAM! Próby wrabiania mnie w takie zachowania są celowe i wynikają z chęci zemsty za moją postawę. Stoi za tym grupa osób wykorzystująca obecnie personel, w placówkach handlowo-usługowych. Uważam, że takie zachowanie wynika z bardzo niskich pobudek ludzkich. Zapewniam, że z tego powodu śpię spokojnie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Janina Jagiełło #2877298 | 77.111.*.* 28 lut 2020 10:24

  Widzę, że jakiś wielki sympatyk Zenona Procyka pilnuje, abym nie napisała coś co może jemu zaszkodzić. Chodzi też o to, abym nie ujawniała prawdy. Zapraszam na mój profil FB:)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Janina Jagiełło #2849709 | 77.111.*.* 15 sty 2020 09:18

  Ja wiem, że prawda dla wielu osób jest niewygodna, dlatego usuwane są moje komentarze - wpisy dotyczące szczególnie jednego drażliwego problemu. Zapraszam na mój profil FB.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Janina Jagiełło #2846877 | 77.111.*.* 10 sty 2020 13:53

  Układ przestępczy broniąc adw. E. Ośko manipuluje przesyłkami z MS, wykorzystując do tego Pocztę Polską i jej pracowników.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Janina Jagiełło #2839247 | 77.111.*.* 23 gru 2019 16:42

  Mafia olsztyńska działa wszędzie gdzie trzeba i ma się dobrze. Czekano aż wejdzie w życie ustawa o przekształceniu wieczystego użytkowania w pełną własność...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (99)