Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Uwaga ślisko – policjanci ostrzegają kierowców i apelują o rozwagę

2018-11-24 12:49:08 (ost. akt: 2018-11-24 12:55:02)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: km psp Olsztyn

Opady marznącego deszczu i niska temperatura spowodowały, że na drogach naszego powiatu pogorszyły się warunki drogowe, w wielu miejscach może być ślisko. Wobec tego policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych. Lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie!

Zobacz także: Uwaga kierowcy! IMGW ostrzega [AKTUALIZACJA] zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że 24 listopada od godz. 01:00 do godz. 09:00 prognozuje się niekorzystne warunki atmosferyczne.

Na drogach niemal w całym kraju pogorszyły się warunki jazdy. Również zła aura pogodowa dotarła do naszego regionu. Jest ślisko, miejscami pada marznący deszcz ze śniegiem. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem, jedźmy wolniej i ostrożnie.

Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg. Ważne jest zatem, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Podczas kierowania pojazdem należy zachować bezpieczny odstęp od aut jadących przed nami - im gorsze warunki tym większy odstęp. Szczególną uwagę przy takich warunkach na drodze należy zwrócić wykonując manewry wyprzedzania, wymijania czy też skrętów. Należy też zachować ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych.

Służby apelują także do pieszych o rozwagę, aby nie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, nie przebiegali przez nią i nie wchodzili na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Droga hamowania samochodu wynosi kilka metrów, a przy śliskiej nawierzchni dystans ten może znacznie się wydłużyć.

Pamiętajmy, że dodatkowym zwiększeniem naszego bezpieczeństwa będzie wyposażenie siebie i swoich dzieci w elementy odblaskowe.


źródło: KPP GołdapW związku z trudnymi warunkami doszło do licznych wypadków na drogach naszego regionu:
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB