Quantcast

Niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Czy przerażająca staruszka straszy w naszych lasach? 


2018-10-12 09:22:48 (ost. akt: 2018-10-11 17:00:59)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Ewa Mazgal

Ubrana w podarte łachmany i czarny płaszcz staruszka, była podobno widywana w całej Polsce. Mystery Hunters — grupa tropicieli tajemniczych, 
niewyjaśnionych zjawisk — zastanawia się, czy staruszka z lalką bez oczu ma coś wspólnego z klaunem z Koszalina. 


Ubrana w podarte łachmany i czarny płaszcz (w innej wersji w brązowy) staruszka, była podobno widywana w lesie Marysieńka niedaleko Głubczyc, w Celestynowie koło Otwocka, w mauzoleum Hitlera w Wałbrzychu, w Młocinach i okolicach Łodzi — donoszą członkowie Mystery Hunters.

Do portalu Zjawiska Niewyjaśnione dotarły świadectwa czterech niezależnych od siebie świadków. Wszyscy mieli rzekomo widzieć tę samą staruszkę z wózkiem i lalką bez oczu. Widywana jest też zjawa w białej sukience.

W internecie na ten temat można znaleźć różne teorie. Pierwsza, jak podaje na swojej stronie Antyradio, mówi, że upiór w białej sukni jest młodszym wcieleniem przerażającej staruszki. Zwolennicy tej teorii są przekonani, że tak naprawdę jest to ta sama osoba, tyle że ukazująca się świadkom w młodszej postaci. Druga teoria mówi o tym, że staruszka z wózkiem, która straszy w Polskich lasach, porywa napotkane na swej drodze osoby i zamienia je w demony, które również zaczynają nawiedzać lasy. Tajemnicza postać w białej sukience miałaby być właśnie jednym z takich demonów.


Ale czy postaci te istnieją naprawdę, zastanawiają się członkowie Mystery Hunters? — Czy są zaplanowaną akcją promocyjną, mającą wywołać szum w internecie?
Grupa Mystery Hunters ma na ten temat własną teorię, w której zwraca uwagę na projekt Klauna z Koszalina. oraz postać youtubera z kanału DeeJayPallaside.

Kim jest Klaun z Koszalina? Pierwsze doniesienie o strasznym klaunie pochodzi z 8 października 2016 roku — czytamy na stronie Atntyradia. — Fanpage Spotted Koszalin ostrzegał o przebranym mężczyźnie, grasującym w lesie w okolicy szpitala. Potem na jakiś czas sprawa ucichła. Ale 3 stycznia 2018 tajemnicza postać ukazała się ponownie, na przystani w Jamnie. Już dwa dni później przypadkowy przechodzień wykonał nocą zdjęcie, na którym postać moczy nogi w lodowatej wodzie. Wkrótce pojawiły się filmy z bohaterem przedstawiający się jako Murderer Tommy, który występował z płaczącym dzieckiem i podobno pojawił się też na żywo w parku obok kina w Koszalinie.


Zdaniem członków Mystery Hunters przed zawieszeniem swojej działalności klaun z Koszalina opublikował na swoim dawnym profilu na Instagramie — jako zapowiedź nowego projektu — zdjęcie kobiety z czarnymi włosami ubranej w dziwny strój. Być może twórca projektu postanowił wyciszyć działalność tylko po to, żeby nowa postać nie była kojarzona z klaunem? 
— To tylko teoria, niewykluczone jednak, że znajdzie wśród internautów swoich zwolenników — piszą członkowie Mystery Hunters. Udali się też do Lasu Młocińskiego w celu zweryfikowania legendy i zapewniają, że w lesie nic nie straszy. Można spokojnie iść na grzyby.


Materiał filmowy dostępny jest na oficjalnym kanale grupy Mystery Hunters. Pisaliśmy też o niej w Gazecie w lipcu

MZGPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (44) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. benasek #2856673 | 188.112.*.* 25 sty 2020 20:39

  Ja także widziałem taką postać staruszki. Nie była przerażająca. Widziałem ją z boku i z tyłu, więc nie wiem, jak wyglądała jej twarz. Nie ćpałem, nie piłem alkoholu, byłem najzupełniej trzeźwy. Kto tego nie przeżył, nie widział, najczęściej będzie skazany na pisanie głupot, jak część z tych, co tu dodali komentarze ...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jak nic #2601015 | 188.146.*.* 13 paź 2018 13:10

  Grodzka na grzybach. Poje psylocybinki i się dzieje :-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kuku! #2600965 | 83.9.*.* 13 paź 2018 12:04

  Teraz to panie wielu dziadów proszalnych łazi po wsiach, odpustach i do kół gospodyń zagląda. Do każdego dotrą. Włos zmierzwiony, w ślepiach bielmo błyszczy...Żądzą władzy opetani. Wciskają ludziom kit i żebrzą, żeby oddać im swój głos...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Maro #2600870 | 5.173.*.* 13 paź 2018 09:30

  Ludzie przestańcie ćpać !!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. To #2600771 | 217.99.*.* 13 paź 2018 03:39

  Ciunel...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (44)