Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Zmiany w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa

2018-10-10 12:15:21 (ost. akt: 2018-10-10 18:21:48)

Autor zdjęcia: pixabay.com

10 października odbył się briefing prasowy dotyczący Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Wiceminister Elżbieta Bojanowska zapowiedziała korzystne zmiany w tegorocznej edycji programu.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) jest krajowym programem operacyjnym współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym.


PO PŻ przyczyniać się ma do ograniczania ubóstwa poprzez zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących i realizację działań na rzecz włączenia społecznego.

Pomoc w ramach PO PŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków) i dlatego też trafiać będzie do ograniczonej liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji. Pomoc udzielana jest w postaci artykułów spożywczych lub posiłków, które są przekazywane osobom najbardziej potrzebującym bezpłatnie.

W tym roku Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 przeszedł kilka korzystnych zmian.

[b] Wiceminister Elżbieta Bojanowska podczas brefingu powiedziała, że w tegorocznej edycji zmieniło się kryterium dochodowe uprawniające do pomocy żywnosciowej.


Podwyższono kryterium uprawniające do skorzystania z Programu Żywnościowego w tegorocznej edycji programu będzie wynosiło 1402 zł, czyli więcej o 136 zł niż w roku ubiegłym w przypadku samotnych osób i 1056 zł dla osoby w rodzinie ( w ubiegłym roku kryterium wynosiło 1028 zł)

W całej Polsce w programie pomocy żywnościowej uczestniczy już 92% gmin - zaznaczyła wiceminister Elżbieta Bojanowska.


W tym roku na program Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło 390 mln zł.Kolejną korzystną zmianą jest wieksza i bogatsza paczka żywnościowa. Dzięki temu wartość paczki na jedną osobę wyniesie 263 złote, a zestaw na Podprogram 2018 artykułów spożywczych obejmuje 21 produktów z 7 grup towarowych.


źródło:MRPiPS twitter
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB