środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Znany neurolog będzie uczył w Olsztynie

2018-05-16 12:50:00 (ost. akt: 2018-05-16 12:52:24)
Krzysztof Selmaj

Krzysztof Selmaj

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Olsztyn\\\ Młodych lekarzy z Collegium Medicum UWM będzie uczył znany łódzki neurolog. Prof. Krzysztof Selmaj obejmie katedrę neurologii, która powstała specjalnie dla niego po oddzieleniu jej od neurochirurgii.

Do tej pory absolwenci Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie osiągali bardzo dobre wyniki egzaminu końcowego. Jak podkreśla prof. Wojciech Maksymowicz, prorektor ds. Collegium Medicum, świadczy to o wysokim poziomie kształcenia.

Niedawna Uroczystość Białych Fartuchów, czyli symbolicznego nałożenia lekarskiego kitla studentom, którzy ukończyli 3 rok studiów, przyniosła też inną dobrą wiadomość. Profesor Wojciech Maksymowicz poinformował bowiem, że znany łódzki neurolog profesor Krzysztof Selmaj objął katedrę neurologii. Katedra powstała specjalnie dla niego po oddzieleniu jej od neurochirurgii.

W swoich badaniach prof. Selmaj zajmuje się między innymi patogenezą neurologicznych chorób autoimmunologicznych, w tym w szczególności stwardnienia rozsianego. Jest autorem lub współautorem ponad 136 prac dotyczących tego zagadnienia. To jeden z najbardziej doświadczonych polskich neurologów posiadający 38 lat doświadczenia w diagnostyce i leczeniu chorób neurologicznych między innymi w ośrodkach akademickich w Anglii i Stanach Zjednoczonych.

Prof. Selmaj studia medyczne ukończył w 1980 r. na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Trzy lata później obronił pracę doktorską, a w 1993 otrzymał tytuł profesora.
Obecnie w Collegium Medicum uczy się prawie 400 studentów.
pj

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. elka #2506318 | 79.184.*.* 23 maj 2018 08:40

    Wszystko super, tylko szkoda, że na oddziale neurochirurgii szpitala uniwersyteckiegomocno chorych ludzi gronkowcem częstują :-(

    ! - + odpowiedz na ten komentarz