środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Uwaga na oszustów informujących o płatnym szkoleniu!

2017-08-22 18:18:06 (ost. akt: 2017-08-22 17:18:55)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum wm.pl

W ostatnim czasie oszuści wymyślili nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy. Podając się za pracowników nadzorujących ośrodki pomocy społecznej, informują ich pracowników o obowiązkowych i płatnych szkoleniach. Ministerstwo alarmuje — to próba wyłudzenia pieniędzy!

W ostatnim czasie do niektórych ośrodków pomocy społecznej zgłaszają się osoby podszywające się pod pracowników nadzorujących te jednostki i powołujące się przy tym na inspektorów z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Inspektorzy mieli rzekomo stwierdzić brak wymaganych szkoleń np. z zakresu „ Teorie procedur i bezpieczeństwa" u pracowników ośrodków.

Osoby dzwoniące do ośrodków pomocy społecznej ostrzegają przed konsekwencjami służbowymi za nieukończenie szkolenia i podają, że termin szkoleń z dofinansowaniem minął, teraz za udział w obligatoryjnym szkoleniu w nowym terminie należy zapłacić więcej.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że nie ma nic wspólnego z osobami, które zgłaszają się ostatnio telefonicznie do ośrodków pomocy społecznej i wzywają do rzekomo obowiązkowego udziału w płatnych szkoleniach. To próba wyłudzenia pieniędzy. Wszystkie te informacje są fałszywe i są próbą wyłudzenia pieniędzy. Sprawy takie należy niezwłocznie zgłaszać na policję.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB