środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Który brzdąc trafi na okładkę gazety?

2016-12-20 07:45:17 (ost. akt: 2016-12-19 18:07:50)
Zofia Zadroga, 8 miesięcy, Mikołajki

Zofia Zadroga, 8 miesięcy, Mikołajki

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Kto otrzyma tytuł Zimowego Brzdąca 2016? Czyje zdjęcie podbije serca czytelników? Tego dowiemy się wkrótce. Na razie zachęcamy do oddawania głosów na swoich faworytów. I czekamy na dalsze zgłoszenia!

Ledwo co ogłosiliśmy plebiscyt na Zimowego Brzdąca 2016, a już nasza redakcyjna skrzynka zapełniła się zgłoszeniami. Dziś jest ich już ponad setka! Rodzice przysyłają do nas zdjęcia swoich pociech w zimowej scenerii. Roześmiane dzieciaki w zaspach śnieżnych, na sankach czy w strojach Mikołaja wywołują uśmiech na twarzy.

Nic dziwnego, że czytelnicy biorą telefony w dłoń i wysyłają sms- y na swoich faworytów.

Ewa Basałygo z Olsztyna ma trzy lata. Jej mama na konkurs Zimowego Brzdąca przysłała zdjęcie, które jest wspomnieniem ubiegłorocznego Jarmarku Warmińskiego. — Córka jest zbyt mała, żeby pamiętać to, co się działo rok temu. Nie wiedziała nawet, co to jest bombka. Po prostu nie pamiętała! — mówi o kandydatce jej mama Beata Glock.

Mama małej olszynianki wie, że czas szybko płynie i warto takie chwile jak ta uwieczniać na zdjęciu. A że przesłanie zgłoszenia nic nie kosztuje i zajmuje tylko chwilę, mała Ewa została kolejną kandydatką Zimowego Brzdąca 2016.
Dziewczynka jest dzielnym przedszkolakiem. — To pogodne dziecko — stwierdza jej mama.

O tytuł Zimowego Brzdąca walczy też Zofia Zadroga z Mikołajek. Dziewczynka ma osiem miesięcy, ale jak mówi jej mama Aleksandra Dzierlatka, wiele potrafi. — Przed nami pierwsze święta Zosi. Stąd pomysł sesji świątecznej. Właśnie jedno zdjęć z tej sesji przesłałam do państwa redakcji.

W poszczególnych powiatach prowadzą: Oliwia Cieślewicz (powiat mrągowski), Igor Pieśniak (powiat olsztyński), Adam Jaskulski (powiat nowomiejski), Alan Kasperowicz (powiat giżycki), Nadia Kęszczyk (powiat kętrzyński), Zuzanna Kurcka-Żydek (powiat ełcki), Gabrysia Jędrach (powiat piski), Julia Zarzecka (powiat gołdapski), Maja Sobolewska (powiat nidzicki), Jakub Zieliński (powiat szczycieński), Jaś Żukowski (powiat olecki), Szymon Pałka (powiat lidzbarski), Lena Mędyk (powiat bartoszycki), Zofia Kowalenko (powiat ostródzki).
Według danych z wczoraj w pierwszym etapie plebiscytu najwięcej głosów otrzymała Oliwia Cieślewicz z Mrągowa. Jej mama Sylwia Cieślewicz nie kryje, że cała rodzinna zaangażowała się w głosowanie. — Nasza starsza córka Lena wygrała już jeden plebiscyt „Gazety Olsztyńskiej”. Pomyśleliśmy, że sprawiedliwości musi stać się zadość i wysłaliśmy zgłoszenie Oliwki — opowiada pani Sylwia. A potem? — Potem to już tylko telefony w dłoń i wysyłanie sms-ów na córkę! —mówi mama liderki.

Plebiscyt trwa do 30 stycznia 2017 roku. Odbywa się dwuetapowo. Do 13 stycznia do godziny 23.59 wybieramy Zimowego Brzdąca w poszczególnych powiatach. Od 14 stycznia do 30 stycznia 2017 do godziny 23.59 roku wybieramy Zimowego Brzdąca na szczeblu regionalnym.

Zgłoszenie dziecka do udziału w Plebiscycie następuje poprzez nadesłanie drogą elektroniczną jego jednego zdjęcia na adres:

powiat bartoszycki: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl
powiat braniewski: braniewo@gazetaolsztynska.pl
powiat działdowski: dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
powiat ełcki: elk@gazetaolsztynska.pl
powiat giżycki: gizycko@gazetaolsztynska.pl
powiat gołdapski: goldap@gazetaolsztynska.pl
powiat iławski: ilawa@gazetaolsztynska.plhttps://redakcja.wm.pl/#
powiat kętrzyński: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
powiat lidzbarski: lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl
powiat mrągowski: mragowo@gazetaolsztynska.pl
powiat nidzicki: nidzica@gazetaolsztynska.pl
powiat nowomiejski: nowemiasto@gazetaolsztynska.pl
powiat olecki: olecko@gazetaolsztynska.pl
powiat ostródzki: ostroda@gazetaolsztynska.pl
powiat piski: pisz@gazetaolsztynska.pl
powiat szczycieński: szczytno@gazetaolsztynska.pl
powiat węgorzewski: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl
powiat olsztyński: wydawca@gazetaolsztynska.pl

Wielkość zdjęcia nie może przekraczać 5 MB. W temacie wiadomości e-mail należy wpisać: Zimowy Brzdąc 2016.

W plebiscycie mogą brać udział dzieci w wieku do 10 lat (wg. stanu w roku 2016) zgłoszone do udziału w plebiscycie przez ich rodziców lub opiekunów prawnych.

Prawidłowe zgłoszenie dziecka do Plebiscytu powinno zawierać:

- imię i nazwisko dziecka, wiek i miejscowość
- zgodę co najmniej jednego rodzica lub opiekunów prawnych do wykorzystania przez Organizatora wizerunku dziecka na potrzeby plebiscytu;
- akceptację postanowień regulaminu;
- imię i nazwisko rodzica/opiekuna oraz numer telefonu do kontaktu.
Dane będą przetwarzane w celu wyłonienia laureatów i opublikowania wyników.

>> Regulamin. Zimowy Brzdąc 2016

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB