Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Wyjątkowa choinka, tragiczny pożar i pomysły miasta na tramwaje. Skrót wydarzeń minionego tygodnia!

2016-12-11 20:06:32 (ost. akt: 2016-12-11 20:17:26)

Komisja Antydopingowa odstępuję od kary dla Konrada Bukowieckiego, starszy mężczyzna ginie w pożarze, przewrócone na trakcje drzewo wstrzymuje ruch tramwajowy w Olsztynie - miniony tydzień obfitował w wiele niespodziewanych i istotnych wydarzeń. Poniżej prezentujemy te, które wzbudziły największe zainteresowanie naszych czytelników!

PONIEDZIAŁEK, 5.12


Pierwsza na świecie choinka z kart katalogowych stanęła w Olsztynie!

Tuż przed Mikołajkami (5 grudnia) w sercu Biblioteki Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie (pod kopułą na I piętrze) zawieszona została „choinka katalogowa”. Łamiąc standardowe podejście do bożonarodzeniowego drzewka pracownicy biblioteki wykonali choinkę, która unosi się nad ziemią. Składa się ze 100 m drutu (co dało 21 obręczy), 150 m żyłki wędkarskiej, 1600 spinaczy, 1600 kart katalogowych i halogenu. Całość mierzy ok. 350 cm wysokości. Podświetlone od środka warstwy dają niezwykły, eteryczny efekt.

Więcej na ten temat - kliknij!

WTOREK, 6.12


Miasto ma pomysł, gdzie powinna znaleźć się tramwajowa krańcówka

Jak podaje Urząd Miasta, jeszcze w grudniu złożony zostanie wniosek o dofinansowanie rozbudowy sieci tramwajowej w Olsztynie. Wraz z planami rozwoju transportu zbiorowego, wraca temat odpowiedniego umiejscowienia tramwajowej krańcówki.Obecnie pod uwagę brane są dwie możliwości: przeniesienie przystanku końcowego na pl. Jedności Słowiańskiej lub pozostawienie krańcówki w obecnym miejscu i rozbudowanie jej.

Więcej na ten temat - kliknij!

ŚRODA, 7.12


Bukowiecki z tarczą i honorem. Komisja ds. dopingu odstąpiła od zawieszenia

Komisja Antydopingowa podjęła decyzję o całkowitym odstąpieniu od kary zawieszenia dla Konrada Bukowieckiego i ukarała naszego olimpijczyka naganą. - Z decyzją komisji nie do końca się zgadzam, ale przyjmuję ją do wiadomości i akceptuję. Budzi ona u mnie mieszane uczucia. Z jednej strony, cieszę się, że cała ta sprawa się już kończy, z drugiej jednak, liczyłem na całkowite oczyszczenie mnie z zarzutów stosowania dopingu, gdyż nie zrobiłem nic złego, nie dopuściłem się żadnych zaniechań i dopełniłem wszelkich starań przy wyborze suplementów - pisał w swoim oficjalnym oświadczeniu, Konrad Bukowiecki.

Więcej na ten temat - kliknij!

CZWARTEK, 8.12


Wkrótce otwarcie pierwszej kociej kawiarni w Olsztynie

Na dwa dni przed upływem terminu realizacji zwycięskich projektów ubiegłorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego zostanie otwarta pierwsza w regionie kocia kawiarnia. To pomysł Klubu Miłośników i Hodowców Kotów C​lub​ 4 Cats. — Pomyślałam sobie, a dlaczego nie u nas w Olsztynie? — wyjaśnia Elżbieta Krywko, prezes Klub Miłośników i Hodowców Kotów C​lub​ 4 Cats i pomysłodawczyni stworzenia takiego miejsca w Olsztynie.

Więcej na ten temat - kliknij!

PIĄTEK, 9.12


W pożarze mieszkania zmarł starszy mężczyzna

W piątek przed południem w jednym z mieszkań w Lidzbarku Warmińskim wybuchł pożar. Mieszkańcy zaalarmowali straż widząc dym na klatce schodowej. Okazało się, że płonie mieszkanie na drugim piętrze. W środku znajdował się starszy mężczyzna, którego ewakuowano. Niestety jak się później okazało się, było już za późno na ratunek.

Więcej na ten temat - kliknij!

SOBOTA, 10.12


Drzewo spadło na trakcję. Tramwaje stały przez kilka godzin

Przewrócone przez silny wiatr drzewo, spadło na trakcję tramwajową w Olsztynie. Usuwanie awarii trwało kilka godzin i przez ten czas ruch tramwajowy był całkowicie wstrzymany. Na miejscu działały trzy zastępy straży, które najpierw zabezpieczyły obalone drzewo, a następnie stopniowo usuwały je z trakcji tramwajowej.

Więcej na ten temat - kliknij!

NIEDZIELA, 11.12


Autem ściął drzewo i dachował. Wszystko przez pijanego pasażera

Jadąca w kierunku Morąga toyota corolla, nagle zjechała z drogi na pobocze gdzie ścięła drzewo, dachowała i zatrzymała się dopiero na drugim drzewie. Z relacji kierowcy wynikało, że winny całemu zdarzeniu był siedzący obok niego pasażer. Mężczyzna miał bowiem nagle złapać za kierownicę i skręcić, tym samym doprowadzając do kolizji. Jak się później okazało, wspomniany pasażer miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Więcej na ten temat - kliknij!

Więcej informacji na temat wydarzeń z minionego weekendu znajdziesz TUTAJ.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także