Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Najpierw kurs, potem staż

2016-11-01 12:00:00 (ost. akt: 2016-11-04 10:53:13)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Nie uczysz się, nie pracujesz, nie masz jeszcze 25 lat, a chcesz zdobyć atrakcyjny zawód i pracę? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. To wszystko jest w zasięgu ręki. Trzeba tylko zapukać do odpowiednich drzwi, np. Ochotniczych Hufców Pracy.

Ochotnicze Hufce Pracy, które realizują projekty pozakonkursowe finansowane z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, są jednym z głównych realizatorów programu „Gwarancje dla młodzieży”. To program Unii Europejskiej mający na celu walkę z bezrobociem wśród młodzieży, skierowany do osób w wieku 18-24 lat – nieuczących się, niepracujących ani nieszkolących się (tzw. młodzież NEET – Not in employment, education or training), bez kwalifikacji zawodowych lub z niskimi kwalifikacjami.

Program ma zagwarantować dobrej jakości ofertę zatrudnienia, dalsze kształcenie, przyuczenie do zawodu lub staż w ciągu czterech miesięcy od zakończenia kształcenia formalnego lub utraty pracy. Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP realizuje obecnie dwa projekty pozakonkursowe w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. To projekty „Obudź swój potencjał” , tu rekrutacja została już zakończona oraz projekt „Akcja Aktywizacja”, gdzie zapisy jeszcze trwają. „Akcja aktywizacja – YEI” – ten projekt adresowany jest do trzech grup wiekowych. O ile rekrutacja do dwóch młodszych grup 15-16 lat oraz 16-17 lat została już zamknięta, to wciąż przyjmowane są zapisy do II grupy.

Gdzie można zapisać się do projektu? Rekrutację do II grupy prowadzą Młodzieżowe Centra Kariery w Pasłęku, Iławie, Działdowie, Ełku, Giżycku, Biskupcu, Szczytnie oraz OSZ w Braniewie.

Co OHP proponuje uczestnikom projektu? Działania dla uczestników grupy II można podzielić na trzy etapy: opracowanie indywidualnego planu działania, szkolenia zawodowe, trzymiesięczne staże zawodowe. Później, zgodnie z opracowanym profilem, uczestnicy projektu będą uzupełniać lub zdobywać umiejętności i kwalifikacje niezbędne do znalezienia pracy. Będzie także możliwość skorzystania m.in. z: kursów językowych, kursów komputerowych (ECDL), kursów prawa jazdy kat. B oraz kursów przedsiębiorczości.

Młodzi ludzie będą uczestniczyć również w warsztatach z zakresu kreowania wizerunku połączone z usługą stylisty. W dzisiejszych czasach to, jak się ubieramy i jak kreujemy nasz wizerunek wpływa na ocenę naszych kompetencji. Znając najważniejsze zasady dress codu oraz sposoby stylistów każdy może stać się pewniejszy siebie w różnych sytuacjach życiowych, jak np. rozmowa o pracę, rozmowa z przełożonym, wystąpienia publiczne. Ostatni etap to 3-miesięczne płatne staże zawodowe, czyli sprawdzenie nabytej wiedzy i umiejętności w zakładach pracy. Warto dodać, że każdy uczestnik, który pomyślnie ukończy kurs zawodowy może liczyć na jednorazowe stypendium szkoleniowe, które wynosi ok. 1000 zł. Więcej informacji o projektach można znaleźć na stronie: www.warminsko-mazurska.ohp.pl

Andrzej MielnickiPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB