środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Żołnierze pobili policjantów w Giżycku. Usłyszeli zarzuty i zostaną usunięci ze służby wojskowej

2016-09-17 11:07:12 (ost. akt: 2016-09-17 11:18:22)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: RB

Są prokuratorskie zarzuty dla trzech oficerów 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej: majora, podpułkownika i pułkownika, którzy w nocy z czwartku na piątek pobili policjantów w jednym z hoteli w Giżycku. Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych podjął decyzję o wszczęciu procedury zmierzającej do usunięcia żołnierzy ze służby wojskowej.

Zobacz także: Trzech oficerów Wojska Polskiego skatowało policjantów w Giżycku Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu! Trzech wysokich rangą oficerów Wojska Polskiego w jednym z giżyckich hoteli poturbowało interweniujących policjantów. Sprawą zajmuje się Żandarmeria Wojskowa....
Trzech wysokich rangą oficerów Wojska Polskiego usłyszało zarzuty po zdarzeniu, do którego doszło w nocy z 15 na 16 września w jednym z hoteli w Giżycku. Przypomnijmy, obsługa hotelu wezwała policję, ponieważ goście zachowywali się głośno i wulgarnie. Na miejsce pojechał patrol ze strażnikiem miejskim i policjantką. W trakcie wizyty funkcjonariuszy trzej mężczyźni zaczęli stawiać czynny opór. Doszło do szarpaniny i bójki.

Okazało się, że awanturujący się mężczyźni to oficerowie 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej: major, podpułkownik i pułkownik, w tym m.in. zastępca dowódcy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wszyscy zatrzymani byli pijani, mieli od 1,5 do 2 promili alkoholu w organizmie.

- Podejrzanym przedstawiono zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i utrudniania intwerwencji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy policji na terenie miejscowego hotelu. Jednemu z podejrzanych przedstawiono również zarzut naruszenia nietykalności cielesnej pracownika tego hotelu - poinformował Grzegorz Ryński z prokuratury rejonowej w Giżycku. Grozi im do 3 lat więzienia.

Dowódca brygady zawiesił żołnierzy w wykonywaniu obowiązków służbowych - czytamy w oficjalnym komunikacie, opublikowanym na stronie 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Po zaistniałym incydencie dowódca brygady rozmawiał z komendantem KPP w Giżycku i w imieniu własnym oraz żołnierzy 15. GBZ przeprosił za zaistniałą sytuację, podkreślając chęć utrzymania dobrej współpracy pomiędzy wszystkimi służbami mundurowymi w mieście i w regionie.

Trzech funkcjonariuszy policji trafiło do szpitala w Giżycku z obrażeniami. Policjantka ma obrażenia ręki i kolana. Policjant z drugiego interweniującego patrolu ma uszkodzone żebra, a jego koleżanka palce.

- W związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce minionej nocy w Giżycku, a są związane z nadużyciem alkoholu oraz nietykalności cielesnej przez 3 żołnierzy informuję, że Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych podjął decyzję o wszczęciu procedury zmierzającej do usunięcia żołnierzy ze służby wojskowej - poinformował ppłk Szczepan Głuszczak, rzecznik prasowy DGRSZ.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (82) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #2082751 | 89.174.*.* 7 paź 2016 17:28

  kible szorować!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. lewy #2069362 | 37.47.*.* 19 wrz 2016 23:38

   Szkoda chlopow.. Czasem w zyciu zdarzy sie taka sytuacja z dupy a wytrzezwieja i nawet nie pomysla ze tak moglo sie stac .. Mialem podobna sytuacje ale mnie general blazeusz zostawil w armi dziekuje mu do dzis i dzis jestem madrzejszy po wypiciu w takich sytuacjach..

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. lewy #2069360 | 37.47.*.* 19 wrz 2016 23:38

   Szkoda chlopow.. Czasem w zyciu zdarzy sie taka sytuacja z dupy a wytrzezwieja i nawet nie pomysla ze tak moglo sie stac .. Mialem podobna sytuacje ale mnie general blazeusz zostawil w armi dziekuje mu do dzis i dzis jestem madrzejszy po wypiciu w takich sytuacjach..

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. jw #2068681 | 46.112.*.* 19 wrz 2016 09:52

    i dobrze nareszcie mamy armie za moich czasow majory i polkowniki to miały takie brzuchy za nie byli by sie w stanie poniesc zza stolika a tu prosze mi sie podoba

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. obserwator #2068412 | 83.6.*.* 18 wrz 2016 21:32

    Ci panowie dostają zbyt dużo kasy a Macierewicz obiecał im jeszcze kolejną regulację w górę mimo, że pułkownicy zarabiają w zależności od stanowiska od 6 do 11 tysięcy zł na rączkę miesięcznie. Sprawę powinno się zakończyć wydaleniem ze służby w trybie błyskawicznym

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (82)