Quantcast

Czwartek, 29 października 2020. Imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii

Niektóre Polki na Pawiaku prosiły o paczki z… kosmetykami

2016-09-02 20:36:21 (ost. akt: 2016-09-02 19:29:14)

Autor zdjęcia: Maja Hylewicz ness

Studiuje i gra w dwóch serialach, które już niedługo wyjdą na antenę. Czeka ją też udział w trzeciej produkcji. Nie jest jej łatwo pogodzić to wszystko, ale pomagają jej dobra organizacja i dobrzy przyjaciele. Zobaczymy ją m. in. w "Morowych pannach". Z Vanessą Aleksander rozmawia Ewelina Zdancewicz-Pękala

Zapytaliśmy Vanessę Aleksander jak wczuła się w rolę i wojenny klimat. — Wcześniej całkiem sporo wiedziałam z licealnych zajęć historycznych. Jedną z motywacji do poszerzenia mojej wiedzy było pytanie, jakie zadano nam podczas pierwszego spotkania z producentem: czy wiemy, w jaki sposób kobiety manifestowały swoją wolność na Pawiaku? Zgadywałyśmy, ale żadna z nas nie trafiła na właściwą odpowiedź. Okazało się, że niektóre Polki na Pawiaku prosiły o paczki z… kosmetykami. Chciały dobrze wyglądać w więzieniu: kręciły sobie włosy na gazety i codziennie się malowały. Nie wiedziałam o tym i to sprawiło, że chciałam się dowiedzieć jeszcze więcej. Przeczytałam mnóstwo książek, obejrzałam wiele filmów o tej tematyce, słuchałam też dużo muzyki z tamtych czasów. Miałam też to szczęście, że uczyłam się w liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, którego absolwentami jest wielu powstańców i kombatantów. Szkoła współpracuje z tymi ludźmi, organizując obchody akcji pod Arsenałem. Teraz mogłam się do nich zwrócić o pomoc. Oczywiście my wszystkie jesteśmy po szeregu szkoleń wojskowych, na których między innymi nauczyłyśmy się obsługiwać broń. Przymiarki, próby charakteryzacji nauczyły też nas wiele o sposobie chodzenia w ubraniach z tamtego okresu. Czas przygotowań do nagrań był bardzo intensywny, ale bez niego nie dałybyśmy rady w stu procentach wejść w ten projekt.

Cała rozmowa z Vanessą Aleksander znajdzie się w sobotnim wydaniu Gazety Olsztyńskiej. Gazeta będzie dostępna również w wersji PDF na stronie kupgazete.pl


Vanessa Aleksander
Aktorka oraz studentka drugiego roku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Znana z serialu "Rodzinka.pl". Ukończyła liceum im. Stefana Batorego w Warszawie na profilu z międzynarodową maturą. Interesuje się tańcem, muzyką, malarstwem, architekturą i sportem. Zagrała m. in. w Legendach Polskich "Smok".

Prócz tego w sobotnim wydaniu Gazety Olsztyńskiej znajdzie się m.in.:

Przyznaje, że szkoła teatralna trochę go nudziła. Dodaje, że materiałem na aktora był raczej kiepskim, ale skoro dyplom, czasami przyjmuje propozycje grania. Szczególnie takie, w których można pojeździć na koniu i postrzelać z rewolweru.

Z Krzysztofem Jasińskim, aktorem i reżyserem, rozmawia Mateusz Przyborowski

Jest nie tylko świetnym artystą, ale również interesującym człowiekiem, utalentowanym opowiadaczem ciekawych historii. Polska, którą przedstawia na swoich plakatach, da się lubić.

Z Ryszardem Kają
 malarzem i scenografem 
rozmawia Ewa Mazgal

Okazuje się, że w poszukiwaniu skarbów najważniejsze jest poszukiwanie, a nie sam skarb, ściganie marzeń, a niekoniecznie ich spełnienie. Świat jest pełen tajemnic, trzeba tylko wyruszyć z domu.


Z Robertem J. Kudelskim rozmawia Ewa Mazgal

Przemierza kraj legendarnym żółtym busem i robi niezwykłe zdjęcia. W zamian otrzymuje opowiedzianą historię, jajka, pierogi, wodę i miejsce parkingowe. Ale każde spotkanie z człowiekiem to przede wszystkim wartościowa rozmowa.

Z Agnieszką Pajączkowską, wędrowną fotografką z Warszawy, rozmawia Ada Romanowska

Ma dziesięć modeli porsche 911, każdy na inną pogodę, samopoczucie i okazję. Ma też to szczęście, że zarabia na miłości... I nie może wyjść z podziwu, że najbardziej znany model niemieckiej marki ma coś z kobiety i działa na wyobraźnię.

Z Jarosławem Sekuną, kolekcjonerem porsche 911 z Łomianek, rozmawia Ada Romanowska


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jola #2061729 | 88.156.*.* 8 wrz 2016 23:13

  oj,ktoś poleciał po bandzie:(

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mark #2059020 | 83.9.*.* 4 wrz 2016 21:38

  Ten szmatławiec to typowa 5 niemiecka Kolumna

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Olsztyn #2058560 | 89.228.*.* 4 wrz 2016 07:39

  O Pawiaku zamilcz, serialowa istoto.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Czytelnik #2058135 | 79.185.*.* 3 wrz 2016 06:59

  Tytuł godny Gazety Olsztyńskiej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)