Quantcast

środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Czy nasze województwo jest atrakcyjne?

2016-03-25 07:16:31 (ost. akt: 2016-03-25 16:28:16)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przeprowadzili badania dotyczące atrakcyjności województwa warmińsko-mazurskiego. Uczeni chcieli uzyskać odpowiedź przede wszystkim na pytanie, czy zagraniczni przedsiębiorcy chętnie inwestują w naszym regionie.

W województwie warmińsko-mazurskim podejmowane są różne działania, aby zachęcić do inwestowania przedsiębiorców z zagranicy, m.in. parki technologiczne, poprawa dostępności miast i strefy ekonomiczne. Naukowcy postanowili zbadać bezpośrednie inwestycje zagraniczne w naszym regionie.

Głównym celem było poznanie stanu zaangażowania zagranicznego kapitału w województwie, wyjaśnienie, jakie czynniki mają wpływ na wybór miejsc z naszego regionu do inwestycji oraz w jaki sposób zaangażowane są samorządy. Punktem wyjściowym do badań były dane Głównego Urzędu Statystycznego i ankiety przeprowadzone wśród przedsiębiorców i samorządowców.

Największą zaletą naszego województwa, która zachęca do inwestowania, jest położenie regionu. Co ważne, żaden biznesmen nie przyznał, że naszego region jest atrakcyjnie bardzo nisko.

W województwie warmińsko-mazurskim najwięcej kapitału pochodzi z Niemiec, Francji i Belgii. Zajmuje ono 14 miejsce w Polsce pod względem liczby firm z udziałem zagranicznym.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. milis #1962042 | 151.248.*.* 26 mar 2016 10:00

    "Co ważne, żaden biznesmen nie przyznał, że naszego region jest atrakcyjnie bardzo nisko." - zapraszam redaktora do I klasy gimnazjum na uzupełnienie umiejętności pisania.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz