Wtorek, 6 grudnia 2016. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

To już ostatnie minuty!!! Doceń sportowców, zagłosuj na swojego faworyta!

2016-01-21 10:10:03 (ost. akt: 2016-01-25 12:57:28)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

To już naprawdę stania chwila na oddanie głosu na Najpopularniejszego Sportowca Warmii i Mazur. Głosowanie kończy się dziś o północy!

To już ostatnie godziny! Tylko do północy można głosować w 55. Plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Warmii i Mazur. Warto walczyć do ostatniej minuty o najlepszą pozycję swojego kandydata, bo tylko w ciągu ostatnich godzin wpłynęły setki głosów. Zmieniają się liderzy
w poszczególnych kategoriach, ale nie tylko... w górę pną się kandydaci z niższych pozycji. Głosujcie!

Jak można wytypować swojego faworyta w którejś z wymienionych kategorii? Wystarczy wpisać w treść sms-a (2,46 zł) kod przydzielony danemu kandydatowi i tego sms-a wysłać na numer 7248. Na wszystkie głosy (także te na kuponach) czekamy jeszcze do 22 stycznia.


LISTA KANDYDATÓW:


NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC
• Patrycja Adamczyk (lekka atletyka, Polonia Pasłęk) go.sport.1
• Przemysław Adamski (UKS Atos Woźnice, lekka atletyka) go.sport.2
• Denis Ambroziak (kajakarstwo, Plastex Kayak Sport Club Olsztyn) go.sport.3
• Marcin Bachanek (łyżwiarstwo szybkie, UKS Viking Elbląg) go.sport.4
• Agata Barwińska (żeglarstwo, MOS Iława) go.sport.5
• Bartosz Bednorz (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn) go.sport.6
• Agata Boraczyńska (gimnastyka, UKS SMS Olsztyn) go.sport.7
• Janusz Bucholc (piłka nożna, Stomil Olsztyn) go.sport.8
• Konrad Bukowiecki (lekka atletyka, Gwardia Szczytno) go.sport.9
• Michał Burczyński (bojery, AZS UWM Olsztyn) go.sport.10
• Luis Carstens (motocross, Motoklub Grabinek) go.sport.11
• Żaneta Cieśla (kick-boxing, Polonia Pasłęk) go.sport.12
• Jacek Ciszkowski (paralotniarstwo, Aeroklub Elbląski) go.sport.13
• Joanna Czerniewska (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate) go.sport.14
• Sebastian Chrzanowski/Adam Binięda (rajdy samochodowe, Schwarte Milfor Rally Team) go.sport.15
• Monika Czerniak (pływanie, Kormoran Olsztyn) go.sport.16
• Anna Dąbrowska (taekwondo ITF, Start Olsztyn) go.sport.17
• Adrian Durma (kick-boxing, Elbląski Klub Karate) go.sport.18
• Julian Falkowski (podnoszenie ciężarów, Meyer Elbląg) go.sport.19
• Marcin Głębocki (piłka ręczna, Meble Wójcik Elbląg) go.sport.20
• Robert Graczyk (bojery, MKŻ Mikołajki) go.sport.21
• Patrycja Grześkowiak (sporty walki, Andrex Elbląg) go.sport.22
• Krzysztof Hołowczyc (automobilizm, Monster Energy X-raid Team, Lotto Team) go.sport.23
• Karol Jabłoński (bojery/żeglarstwo, Baza Mrągowo) go.sport.24
• Igor Janik (szachy, EKSz Start Elbląg) go.sport.25
• Tomasz Januszewski/Jacek Nowak (żeglarstwo, AZS UWM Olsztyn) go.sport.26
• Małgorzata Jasińska (kolarstwo, Cipollini) go.sport.27
• Marta Jaskulska (kolarstwo, Warmia Biskupiec) go.sport.28
• Joanna Jędrzejczyk (MMA, Berkut Arrachion Olsztyn) go.sport.29
• Mateusz Kamiński (kanadyjki, OKSW Olsztyn) go.sport.30
• Jakub Kochanowski (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn/SMS PZPS Spała) go.sport.31
• Aleksandra Kowalczuk (taekwondo WTF, AKS OSW Start Olsztyn) go.sport.32
• Maciej Kowalewicz (strzelectwo, Gwardia Olsztyn) go.sport.33
• Katarzyna Kozakiewicz (kanadyjki, Koszałek Opałek Węgorzewo) go.sport.34
• Kacper Kozłowski (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) go.sport.35
• Bogdan Król (lekka atletyka, kolarstwo ręczne; Smok Lotos) go.sport.74
• Karol Królik (piłka ręczna, Warmia Traveland Olsztyn) go.sport.36
• Bartłomiej Kubkowski (pływanie, Kormoran Olsztyn) go.sport.37
• Cezary Lewko (motocross, Motoklub Olsztyn) go.sport.38
• Martyna Lisiecka (kajakarstwo, Plastex Kayak Sport Club Olsztyn) go.sport.39
• Piotr Majewski (judo, Tomita Elbląg) go.sport.40
• Marcin Malewski (piłka ręczna, Warmia Traveland Olsztyn) go.sport.41
• Joanna Markiewicz (koszykówka, KKS Olsztyn) go.sport.42
• Zuzanna Matysiak (kajakarstwo, Baza Mrągowo) go.sport.43
• Dawid Michelus (boks, Kontra Elbląg) go.sport.44
• Magdalena Mielnik (triathlon, WMKS Olsztyn) go.sport.45
• Karolina Miętka (boks, Kontra Elbląg) go.sport.46
• Alicja Minczewska (koszykówka, KKS Olsztyn) go.sport.47
• Aleksander Miśta (szachy, Ostródzianka Ostróda) go.sport.48
• Kacper Oleszczuk (lekka atletyka, Polonia Pasłęk) go.sport.49
• Tomasz Orzeł (siatkówka niesłyszących, Warmig Olsztyn) go.sport.50
• Krzysztof Pielowski (pływanie, Kormoran Olsztyn) go.sport.51
• Paula Plichta (gimnastyka, UKS SMS Olsztyn) go.sport.52
• Monika Pudlis (kolarstwo ręczne, IKS Smok Lotos Orneta) go.sport.75
• Anna Puławska (kajakarstwo, Baza Mrągowo) go.sport.53
• Andrzej Regin (lekka atletyka, Gwardia Szczytno) go.sport.54
• Szymon Rekita (kolarstwo, Warmia Biskupiec) go.sport.55
• Maciej Rudol (siatkówka plażowa, Zryw Volley Iława) go.sport.56
• Natalia Rutkowska (kolarstwo, WMKS Olsztyn) go.sport.57
• Maciej Sarnacki (judo, Gwardia Olsztyn) go.sport.58
• Ewa Sielicka (piłka ręczna, Start Elbląg) go.sport.59
• Piotr Skiba (piłka nożna, Stomil Olsztyn) go.sport.60
• Kamila Stromowska (short track, Orzeł Elbląg) go.sport.61
• Tomasz Szewczak (ju jitsu, Olsztyńskie Stowarzyszenie Ju Jitsu i Judo) go.sport.62
• Jiri Vrablik (tenis stołowy, Dekorglass Działdowo) go.sport.63
• Katarzyna Wanatowska (judo, Truso Elbląg) go.sport.64
• Manuela Wikieł (pływanie, AZS UWM Olsztyn) go.sport.65
• Pola Wygonowska (tenis, UKS RP Sport Olsztyn) go.sport.66
• Joanna Zachoszcz (pływanie, AZS UWM Olsztyn) go.sport.67
• Paulina Zachoszcz (pływanie, AZS UWM Olsztyn) go.sport.68
• Karol Zalewski (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) go.sport.69
• Artur Zieliński (kick-boxing, Elbląski Klub Karate) go.sport.70
• Karol Zbutowicz (pływanie, Kormoran Olsztyn) go.sport.71
• Jędrzej Żuralski (sporty motocyklowe, Wiraż Bartoszyce) go.sport.72
• Mamed Chalidow (MMA, Berkut Arrachion Olsztyn) go.sport.73

W tej kategorii głosować można także za pomocą kuponów zamieszczanych codziennie w Gazecie Olsztyńskiej i Dzienniku Elbląskim. >>> Sylwetki kandydatów



SPORTOWE WYDARZENIE ROKU
• Turniej siatkówki plażowej Warmia Mazury Grand Slam w Olsztynie go.wyd.1
• Turniej finałowy Pucharu Polski w plażowej piłce ręcznej w Starych Jabłonkach go.wyd.2
• Mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu w Olsztynie go.wyd.3
• Gimnastyczne mistrzostwa Polski juniorek młodszych w Olsztynie go.wyd.4
• Rajd Polski go.wyd.5
• Olsztyński Festiwal Sztuk Walki go.wyd.6
• Iławski Półmaraton go.wyd.7
• Zawody triathlonowe w Suszu go.wyd.8
• Kajakarskie długodystansowe mistrzostwa Polski w Ostródzie go.wyd.9
• Międzynarodowe mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym w Olsztynie go.wyd.10
• Półmaraton Jakubowy w Olsztynie go.wyd.11
• Rajd Kormoran go.wyd.12
• Bieg Uniwersytecki w Olsztynie go.wyd.13



NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC OLSZTYNA
• Denis Ambroziak (go.ols.1)
• Bartosz Bednorz (go.ols.2)
• Agata Boraczyńska (go.ols.3)
• Janusz Bucholc (go.ols.4)
• Michał Burczyński (go.ols.5)
• Mamed Chalidow (go.ols.31)
• Tomasz Cichocki (go.ols.6)
• Monika Czerniak (go.ols.7)
• Anna Dąbrowska (go.ols.8)
• Krzysztof Hołowczyc (go.ols.9)
• Joanna Jędrzejczyk (go.ols.10)
• Mateusz Kamiński (go.ols.11)
• Aleksandra Kowalczuk (go.ols.12)
• Maciej Kowalewicz (go.ols.13)
• Kacper Kozłowski (go.ols.14)
• Karol Królik (go.ols.15)
• Marcin Malewski (go.ols.16)
• Joanna Markiewicz (go.ols.17)
• Magdalena Mielnik (go.ols.18)
• Krzysztof Pielowski (go.ols.19)
• Paula Plichta (go.ols.20)
• Natalia Rutkowska (go.ols.21)
• Maciej Sarnacki (go.ols.22)
• Piotr Skiba (go.ols.23)
• Tomasz Szewczak (go.ols.24)
• Manuela Wikieł (go.ols.25)
• Pola Wygonowska (go.ols.26)
• Joanna Zachoszcz (go.ols.27)
• Paulina Zachoszcz (go.ols.28)
• Karol Zalewski (go.ols.29)
• Karol Zbutowicz (go.ols.30)





PIŁKARZ ROKU

• Adam Błaszczyk (MKS Jeziorany) go.pil.1
• Mateusz Borowski (GKS Szczytno) go.pil.2
• Mateusz Bruj (Reduta Bisztynek) go.pil.3
• Karol Bruzda (Start Nidzica) go.pil.4
• Hubert Buła (Omulew Wielbark) go.pil.5
• Krzysztof Ciarkowski (Fortuna Gągławki) go.pil.6
• Cezary Ciepliński (Zatoka Braniewo) go.pil.7
• Sandra Cyglicka (GKS LZS Wikielec) go.pil.8
• Jacek Czerniewski (Polonia Pasłęk) go.pil.9
• Paweł Dąbrowski (Sparta Kwietniewo) go.pil.10
• Przemysław Dąbrowski (Start Działdowo) go.pil.11
• Karol Domurat (MKS Ruciane-Nida) go.pil.12
• Adrian Dworzański (Cresovia Górowo Ił.) go.pil.13
• Rafał Dzierbicki (Tęcza Biskupiec) go.pil.14
• Jacek Elgert (KS Mroczno) go.pil.15
• Karol Ernest (Polonia Iłowo) go.pil.16
• Wojciech Figurski (ITR Jeziorak Iława) go.pil.17
• Gabriel Galiński (KS Wojciechy) go.pil.18
• Radosław Gąsiorowski (Czarni Olecko) go.pil.19
• Paweł Głowacki (Stomil Olsztyn) go.pil.20
• Patryk Gondek (MKS Ełk) go.pil.21
• Tomasz Gorzki (Iskra Narzym) go.pil.22
• Przemysław Górzyński (Radomniak Radomno) go.pil.23
• Andrzej Grablewski (LZS Świątki Skolity) go.pil.24
• Adam Grabowski (Wilczek Wilkowo) go.pil.25
• Katarzyna Grzesik (Stomil Visacom Olsztyn) go.pil.26
• Bazyli Jabłonowski (Delfin Rybno) go.pil.27
• Michał Jankowski (Sokół Ostróda) go.pil.28
• Paweł Kamiński (Ewingi Zalewo) go.pil.29
• Sebastian Kochański (Wel Lidzbark Welski) go.pil.30
• Dawid Komorowski (Grunwald Gierzwałd) go.pil.31
• Tomasz Konieczek (Victoria Bartoszyce) go.pil.32
• Wiesław Korzeb (Syrena Młynary) go.pil.33
• Damian Kostkowski (Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie) go.pil.34
• Mateusz Kostyra (Orzeł Czerwonka) go.pil.35
• Aleksander Kowalczyk (Amex Bączek Unia Susz) go.pil.36
• Jakub Krajewski (GKS Stawiguda) go.pil.37
• Michał Kraszewski (Tęcza Miłomłyn) go.pil.38
• Maciej Kubiński (Warmiak Łukta) go.pil.39
• Dawid Kubowicz (Olimpia Elbląg) go.pil.40
• Kamil Kulkowski (GKS Gietrzwałd-Unieszewo) go.pil.41
• Grzegorz Kulpaka (Błękitni Orneta) go.pil.42
• Michał Kurywczak (Granica Bezledy) go.pil.43
• Łukasz Kuźnicki (Grom Zwierzno) go.pil.44
• Waldemar Lasch (GKS LZS Szymbark) go.pil.45
• Piotr Łastówka (Żuraw Godkowo) go.pil.46
• Krzysztof Łokietek (Mamry Giżycko) go.pil.47
• Patrycjusz Malanowski (Błękitni Pasym) go.pil.48
• Daniel Maliszewski (Vęgoria Węgorzewo) go.pil.49
• Dawid Marchewka (Korona Klewki) go.pil.50
• Irakli Meschia (Stomil Olsztyn) go.pil.51
• Nina Michalska (Victoria Bartoszyce) go.pil.52
• Łukasz Michałowski (Olimpia Olsztynek) go.pil.53
• Bogdan Miłkowski (Kormoran Zwierzewo) go.pil.54
• Michał Mościński (Rominta Gołdap) go.pil.55
• Michał Młynarczyk (G-Soft Sas Unia Olecko) go.pil.56
• Łukasz Nadolny (Pomowiec Agrimasz Gronowo Elb.) go.pil.57
• Rafał Naruszewicz (Łyna Sępopol) go.pil.58
• Mateusz Niedźwiecki (Mrągowia Mrągowo) go.pil.59
• Marcin Paszkowski (Fala Warpuny) go.pil.60
• Katarzyna Pieniak (Olimpia Olsztynek) go.pil.61
• Paweł Pietrzak (SKS Novum Szczytno) go.pil.62
• Andrzej Piróg (Tytan Łankiejmy) go.pil.63
• Rafał Reska (Warmia Olsztyn) go.pil.64
• Łukasz Rzeźnikiewicz (LZS Jamielnik) go.pil.65
• Kamil Samsel (Polonia Lidzbark Warmiński) go.pil.66
• Paweł Sawicki (MKS Korsze) go.pil.67
• Jan Sidorowicz (Śniardwy Orzysz) go.pil.68
• Kamil Skop (MGKS Miłakowo) go.pil.69
• Paweł Sławiński (KS Łęgajny) go.pil.70
• Remigiusz Sobociński (GKS Wikielec) go.pil.71
• Bartłomiej Sobol (DKS Dobre Miasto) go.pil.72
• Arkadiusz Sokołowski (GKS Dźwierzuty) go.pil.73
• Radosław Stefanowicz (Kaczkan Huragan Morąg) go.pil.74
• Michał Szczypiński (Osa Ząbrowo) go.pil.75
• Mateusz Szmydt (Concordia Elbląg) go.pil.76
• Bartosz Szwaracki (Ossa Biskupiec) go.pil.77
• Dawid Szymonowicz (Stomil Olsztyn) go.pil.78
• Paweł Szypulski (Orzeł Janowiec Kościelny) go.pil.79
• Łukasz Świderski (Mazur Pisz) go.pil.80
• Michał Świderski (Znicz Biała Piska) go.pil.81
• Kamil Taraszkiewicz (Start Kruklanki) go.pil.82
• Marek Traut (Granica Kętrzyn) go.pil.83
• Wojciech Wiczyński (Pogrom Aniołowo) go.pil.84
• Maciej Wilczak (Orzeł Ulnowo) go.pil.85
• Wojciech Wojciechowski (Danpol Knopin) go.pil.86
• Daniel Wojtkowski (Pojezierze Prostki) go.pil.87
• Jerzy Wójcik (Mewa Smykowo) go.pil.88
• Krystian Wrześniak (Czarni Rudzienice) go.pil.89
• Piotr Wypniewski (Stomil II Olsztyn) go.pil.90
• Rafał Wytrykowski (Pisa Tewes-Bis Barczewo) go.pil.91
• Mateusz Zaleśkiewicz (Orlęta Rema Reszel) go.pil.92
• Adrian Zasuwa (Motor Lubawa) go.pil.93



KLUB ROKU

• Arrachion Olsztyn go.klub.1
• AKS OSW Olsztyn go.klub.2
• Atak Elbląg go.klub.3
• AZS UWM Olsztyn go.klub.4
• Barkas Tolkmicko go.klub.5
• Bartoszycki Klub Kyokushin Karate go.klub.6
• Baza Mrągowo go.klub.7
• Błękitni Orneta go.klub.8
• Błękitni Pasym go.klub.9
• Budowlani Olsztyn go.klub.10
• Concordia Elbląg go.klub.11
• Dekorglass Działdowo go.klub.12
• DKS Dobre Miasto go.klub.13
• Drwęca Ostróda go.klub.14
• Elbląski Klub Karate go.klub.15
• Ełcki Klub Kyokushin Karate go.klub.16
• Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie go.klub.17
• GKS Wikielec go.klub.18
• Granica Kętrzyn go.klub.19
• Granica Zagaje go.klub.20
• Gwardia Olsztyn go.klub.21
• Gwardia Szczytno go.klub.22
• Indykpol AZS Olsztyn go.klub.23
• ITR Iława go.klub.24
• Kaczkan Huragan Morąg go.klub.25
• KKS Olsztyn go.klub.26
• Klub Żeglarski Ostróda go.klub.27
• Kontra Elbląg go.klub.28
• Kormoran Olsztyn go.klub.29
• Koszałek Opałek Węgorzewo go.klub.30
• Mamry Giżycko go.klub.31
• Mazur Pisz go.klub.32
• Meble Wójcik Elbląg go.klub.33
• Meyer Elbląg go.klub.34
• MKS Ełk go.klub.35
• MKS Korsze go.klub.36
• MKŻ Mikołajki go.klub.37
• MLKS Ostróda go.klub.38
• Morliny Ostróda go.klub.39
• MOS Iława go.klub.40
• Motoklub Olsztyn go.klub.41
• Motor Lubawa go.klub.42
• Mrągowia Mrągowo go.klub.43
• Nippon Olsztyn go.klub.44
• OKSmoka Olsztyn go.klub.45
• Olimpia Elbląg go.klub.46
• Olimpia Olsztynek go.klub.47
• OKSW Olsztyn go.klub.48
• Orzeł Elbląg go.klub.49
• Olsztyńska Szkoła Chińskich Sztuk Walki Shaolin go.klub.50
• Olsztyńskie Stowarzyszenie Ju-Jitsu i Judo go.klub.51
• Omulew Wielbark go.klub.52
• Orzeł Janowiec Kościelny go.klub.53
• Ostródzianka Ostróda go.klub.54
• Pisa Tewes-Bis Barczewo go.klub.55
• Plastex Kayak Sport Club Olsztyn go.klub.56
• Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński go.klub.57
• Polonia Iłowo go.klub.58
• Polonia Pasłęk go.klub.59
• Rominta Gołdap go.klub.60
• Smok Lotos Orneta go.klub.61
• Sokół Ostróda go.klub.62
• Start Elbląg go.klub.63
• Start Działdowo go.klub.64
• Start Nidzica go.klub.65
• Start Olsztyn go.klub.66
• Stomil Olsztyn go.klub.67
• Tęcza Miłomłyn go.klub.68
• Tomita Elbląg go.klub.69
• Trójeczka Olsztyn go.klub.70
• Truso Elbląg go.klub.71
• Tygrys Elbląg go.klub.72
• UKS Mazury Mrągowo go.klub.73
• UKS MOS Ełk go.klub.74
• UKS Nenufar 5 Ełk go.klub.75
• UKS SMS Olsztyn go.klub.76
• Warmia Biskupiec go.klub.77
• Warmia i Mazury Olsztyn go.klub.78
• Warmia Traveland Olsztyn go.klub.79
• Warmig Olsztyn go.klub.80
• Wiraż Bartoszyce go.klub.81
• WMKS Olsztyn go.klub.82
• Vęgoria Węgorzewo go.klub.83
• Victoria Bartoszyce go.klub.84
• Victoria Morąg go.klub.85
• Viking Elbląg go.klub.86
• Zatoka Braniewo go.klub.87
• Znicz Biała Piska go.klub.88
• Zryw Volley Iława go.klub.89



SPORTOWIEC AKADEMICKI

• Bartosz Bednorz (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn) — niezły sezon zaowocował powołaniem do szerokiej kadry narodowej, a z drugą kadrą zdobył brązowy medal Ligi Europejskiej — go.sak.1
• Michał Burczyński (bojery, AZS UWM) — brązowy medalista mistrzostw świata, wicemistrz Europy — go.sak.2
• Patryk Chodnicki (taekwondo WTF, AZS UWM) — srebrny medalista młodzieżowych mistrzostw Polski — go.sak.3
• Karolina Ciesielska (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) — wicemistrzyni Europy juniorek w sztafecie 4x100 m, halowa MP juniorek na 200 m i wicemistrzyni na 60 m oraz aż potrójna medalistka juniorskich MP na otwartym stadionie — go.sak.4
• Wojciech Ćwik (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) — brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Polski w rzucie oszczepem — go.sak.5
• Monika Gibes/Piotr Cichowski (żeglarstwo paraolimpijskie, AKS OSW) — mistrzowie Polski w klasie Skud 18, Cichowski jest też wicemistrzem Polski w klasie 2,4mR — go.sak.6
• Michał Graja (koszykówka, AKS OSW) — najskuteczniejszy koszykarz na wózku AKS OSW Olsztyn — go.sak.7
• Piotr Hatowski (taekwondo WTF, AKS OSW) — brązowy medalista międzynarodowych mistrzostw Grecji — go.sak.8
• Tomasz Januszewski\Jacek Nowak (żeglarstwo, AZS UWM) — siódma załoga mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie 49er — go.sak.9
• Dariusz Kardaś (bojery, AZS UWM) — wicemistrz Polski — go.sak.10
• Aleksandra Kowalczuk (taekwondo WTF, AKS OSW) — triumfatorka Greece Open, US Open i Turkish Open; najwyżej sklasyfikowana Polka w rankingach WTF — go.sak.11
• Kacper Kozłowski (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) — czołowy polski czterystumetrowiec, brązowy medalista MP, podwójny srebrny medalista akademickich MP w Łodzi (200, 400 m) — go.sak.12
• Aleksandra Lisowska (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) — wraz z koleżankami z drużyny wicemistrzyni Polski w biegach przełajowych na dystansie 6 km, zwycięstwo w IV Półmaratonie Jakubowym w Olsztynie — go.sak.13
• Filip Nowak (taekwondo WTF, AZS UWM) — mistrz Polski juniorów, złoty medalista międzynarodowych mistrzostw Chorwacji — go.sak.14
• Michał Potera (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn) — utalentowany libero Indykpolu AZS — go.sak.15
• Klaudia Ruta (taekwondo WTF, AZS UWM) — brązowa medalistka międzynarodowych mistrzostw Izraela, brązowa medalistka MP — go.sak.16
• Aleksandra Szczerbaczewicz (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) — mistrzyni Polski juniorek w sztafecie 4x400 m, brązowa medalistka juniorskich MP na 400 m w hali i na otwartym stadionie — go.sak.17
• Aneta Walentukanis/Magdalena Jaworek (badminton, AZS UWM) — podpora czwartej drużyny ekstraklasy — go.sak.18
• Marta Waszak (siatkówka, AZS PWSZ Elbląg) — akademicka wicemistrzyni Polski — go.sak.19
• Izabella Wąsik (siatkówka, AZS PWSZ Elbląg) — akademicka wicemistrzyni Polski — go.sak.20
• Manuela Wikieł (pływanie AZS UWM) — jedna z najlepszych Polek na dystansach od 200 do 1500 m stylem dowolnym. Wielokrotna medalistka MP i zawodów o Puchar Polski — go.sak.21
• Leszek Wójcik (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn) — podstawowy przyjmujący Indykpolu AZS w Młodej Lidze — go.sak.22
• Joanna Zachoszcz (pływanie, AZS UWM) — Czołowa polska pływaczka na dystansach od 200 do 1500 m stylem dowolnym. Wielokrotna medalistka MP — go.sak.23
• Paulina Zachoszcz (pływanie, AZS UWM) — czołowa specjalistka w stylu klasycznym, wielokrotna medalistka MP — go.sak.24
• Karol Zalewski (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) — od paru sezonów najlepszy polski sprinter, halowy wicemistrz Europy seniorów w sztafecie 4x400 m, młodzieżowy mistrz Europy (200 m). Zdobył też srebro MME w biegu rozstawnym 4x400 m. Wielokrotny medalista MP — go.sak.25
• Denis Ambroziak (kajakarstwo, Plastex Kayak Sport Club Olsztyn) — reprezentant Polski. Najbardziej utalentowany sprinter w kraju. Siódme miejsce w mistrzostwach Europy, szóste (K-1 200) i czwarte (K-2) w MP — go.sak.26
• Martyna Lisiecka (kajakarstwo, Plastex Kayak Sport Club Olsztyn) — reprezentantka Polski, trzecia zawodniczka młodzieżowych mistrzostwach Europy w K-4 500, mistrzyni Polski w K-1 w maratonie, brązowa medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski w K-1 500, 4. miejsce w MP seniorek w K-1 1000 — go.sak.27



SPORTOWCY BEZ BARIER

• Jaromir Brekau (Atak Elbląg, podnoszenie ciężarów) — zajął pierwsze miejsce w kat. do 97 kg podczas Pucharu Polski w wyciskaniu sztangi leżąc osób niepełnosprawnych w Bydgoszczy — go.sbb.1
• Przemysław Kowalski (lekka atletyka, IKS Smok Lotos Orneta) — brązowy medalista lekkoatletycznych mistrzostw Polski niepełnosprawnych w Zielonej Górze, gdzie zdobył brąz w rzucie oszczepem — go.sbb.2
• Cezary Król (kolarstwo ręczne, IKS Smok Lotos Orneta) — wicemistrz Polski w kolarstwie ręcznym zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego. Niedaleko pada jabłko od jabłoni — świetnie rokujący na przyszłość 19-latek jest synem Bogdana Króla — go.sbb.3
• Bogdan Król (lekka atletyka, kolarstwo ręczne; IKS Smok Lotos Orneta) — człowiek-instytucja w polskim sporcie niepełnosprawnych, prezes, trener i zawodnik klubu z Ornety. W 2015 zdobył dwa brązowe medale mistrzostw Polski — jeden w lekkiej atletyce (1500 m wyścig na wózkach sportowych) i jeden w kolarstwie ręcznym, czyli na handbike’ach (jazda indywidualna na czas). Ok. 20 startów w wyścigach ulicznych, półmaratonach i maratonach, w tym ok. 15 zwycięstw (!); m.in. triumf po raz 15. z rzędu w prestiżowym Biegu Niepodległości w Warszawie — go.sbb.4
• Jakub Kupczałojć (siatkówka niesłyszących, Warmig Olsztyn) — mistrz Polski w hali (najlepszy przyjmujący finałowego turnieju MP) oraz na piasku (w parze z Tomaszem Orłem). Uczestnik mistrzostw Europy niesłyszących w Paryżu, gdzie Polacy zajęli siódme miejsce — go.sbb.5
• Jakub Miśkiewicz (siatkówka niesłyszących, Warmig Olsztyn) — najlepszy zawodnik (MVP) zwycięskich dla Warmigu finałów mistrzostw Polski, a także zdobywca Pucharu Polski w Łodzi, gdzie wybrano go najlepszym przyjmującym imprezy. Uczestnik ME niesłyszących w Paryżu, gdzie Polacy zajęli siódme miejsce — go.sbb.6
• Piotr Moszczyński (siatkówka niepełnosprawnych, Atak Elbląg) — czołowy zawodnik Ataku, który specjalizuje się w grze w siatkówce plażowej niepełnosprawnych na stojąco. Od ośmiu lat jest niepokonany w Polsce i na świecie. W tym roku m.in. wygrał mistrzostwa świata w Tajlandii oraz zdobył mistrzostwo Polski — go.sbb.7
• Grzegorz Ojrzyński (lekka atletyka, kolarstwo ręczne; IKS Smok Lotos Orneta) — podwójny medalista lekkoatletycznych MP niepełnosprawnych w Zielonej Górze, gdzie był drugi w pchnięciu kulą i trzeci w rzucie dyskiem — go.sbb.8
• Tomasz Orzeł (siatkówka niesłyszących, Warmig Olsztyn) — libero drużyny, która wygrała w Olsztynie finałowy turniej mistrzostw Polski, a także mistrz kraju w siatkówce plażowej (w parze z Jakubem Kupczałojciem) oraz MVP imprezy. Zdobywca Pucharu Polski w Łodzi, uczestnik ME niesłyszących w Paryżu, gdzie Polacy zajęli siódme miejsce — go.sbb.9
• Monika Pudlis (kolarstwo ręczne, IKS Smok Lotos Orneta) — od lat najlepsza polska "wózkarka", etatowa reprezentantka kraju. Najlepsza zawodniczka mistrzostw Polski w kolarstwie ręcznym — "złota" zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego — go.sbb.10
• Krzysztof Wojtaszek (Atak Elbląg, siatkówka na siedząco) — od siedmiu lat razem z drużyną nie schodzi z najwyższego stopnia podium mistrzostw Polski w siatkówce na siedząco na niepełnosprawnych — go.sbb.11
• Katarzyna Zubowicz (kolarstwo ręczne, IKS Smok Lotos Orneta) — coraz śmielej naciska swoją klubową koleżankę Monikę Pudlis, z którą w 2015 potrafiła już wygrywać. Podczas MP w kolarstwie ręcznym zdobyła srebro w obu konkurencjach: jeździe na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego — go.sbb.12


Trochę historii plebiscytu
Najpopularniejszych sportowców województwa wybieramy już po raz 55... ale to nie znaczy, że historia plebiscytu zaczyna się dokładnie 55 lat temu. Tak się jakoś złożyło, że trafiło się kilka lat, gdy plebiscytu nie było. Na przykład w 1956 roku.

Wspomniany 1956 był rokiem, w którym Polaków zajmowały akurat inne sprawy. Polska Ludowa brała się wówczas za odnowę, z której niewiele wyszło. Druga plebiscytowa przerwa była dłuższa (od 1976 do 1981), ponieważ Polska Ludowa właśnie przekonywała się boleśnie, że niewiele wyszło z kolejnej odnowy, więc redakcja musiała ciąć koszty, no i ofiarą tych cięć padł plebiscyt.

Ale wróćmy do początków. 14 marca 1955 roku „Głos Olsztyński ”donosił na pierwszej stronie o rozpoczęciu ostatniego etapu Konkursu Chopinowskiego, a w rubryce „Dzień na Warmii Mazurach” pojawiła się informacja, że w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Iławie, podczas przygotowań maszyn rolniczych do kampanii wiosennej, wyremontowano wszystkie maszyny za wyjątkiem trzech ciągników typu Zetor, do których brakowało silników. Owe silniki wysłano kilka miesięcy wcześniej do remontu do Kwidzyna, gdzie, tu cytat, „zginęły bez śladu”.

Jednak z naszego punktu widzenia najważniejsza informacja ukazała się na stronie 4. Tam właśnie opublikowano wyniki pierwszego plebiscytu na 10 najlepszych sportowców województwa (swoją drogą to zapewne nikt wówczas nie przypuszczał, że oto zaczyna się długa i piękna historia naszego plebiscytu). Jak widać, na początku wybieraliśmy „najlepszych”, jednak potem uznaliśmy, że trudno ocenić, czy lepszy jest medal kajakarza, żeglarza czy siatkarza, dlatego z czasem postanowiliśmy wybierać „najpopularniejszych”.

W historycznym plebiscycie zwyciężył Ryszard Woliński, lekkoatleta Sparty Olsztyn, trzeba przyznać, że przedstawiciele królowej sportu zdominowali pierwszą plebiscytową dekadę, bo aż siedem razy cieszyli się ze zwycięstwa (Franciszek Wesołowski, Tadeusz Matyjek, Ryszard Patelka i trzy razy Ireneusz Kluczek).

Natomiast ostatnie lata to zdecydowana dominacja niezniszczalnego Krzysztofa Hołowczyca, który rok temu doczekał się dziesiątego triumfu, oraz Mameda Chalidowa, mistrza mieszanych sztuk walki, który trzy razy z rzędu został uznany za najpopularniejszego sportowca regionu.

Jak będzie tym razem? „Tego nie wie nikt” — jak przed laty śpiewał Bohdan Łazuka. Na pewno jednak nie będziemy kibiców i sportowców długo trzymać w niepewności, bo wyniki plebiscytu ogłosimy 6 lutego na tradycyjnym Balu Sportowca.

adryh

>>> Regulamin plebiscytu


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także