Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Wujek zgwałcił 8-miesięczną Gabrysię, ciotka nie udzieliła pomocy dziecku. Jest wyrok

2015-07-16 12:59:10 (ost. akt: 2015-07-16 17:36:20)
Jacek Sz. na ławie oskarżonych

Jacek Sz. na ławie oskarżonych

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

9 lat więzienia to dla dla Jacka Sz. kara za zgwałcenie 8-miesięcznej Gabrysi. Żona mężczyzny i ciotka dziecka została skazana na karę 9 miesięcy pozbawienia wolności za nieudzielenie dziecku pomocy. Wyrok zapadł w czwartek w Sądzie Okręgowym w Elblągu.

We wrześniu 2014 r. mała Gabrysia przebywała pod opieką wujostwa mieszkającego w Batorowie. W tym czasie dziewczynka została wielokrotnie wykorzystana seksualnie przez Jacka S.

Gehenna niemowlęcia trwała dwa tygodnie. W nocy z 15 na 16 września ur. trafiła na dyżur do elbląskiego szpitala miejskiego. Lekarz dyżurny widząc obrażenia na ciele dziewczynki: uszkodzenia krocza i okolic narządów płciowych, oraz połamane ręce i nogi, po udzieleniu dziecku pomocy o zdarzeniu powiadomił elbląską policję.

W czwartek (16.07) przed Sądem Okręgowym w Elblągu ruszył proces w tej sprawie. Jackowi Sz. i jego żonie Teresie Sz. zarzucono dwa czyny. Mężczyzna został oskarżony o zgwałcenie małoletniej, z które grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności oraz o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez nieudzielnie pomocy, zagrożony karą od 6 miesięcy do 5 lat. Teresa Sz. była sądzona za nieudzielenie pomocy dziecku.

Przed rozpoczęciem rozprawy dziennikarzom udało się porozmawiać z ciotką Gabrysi, która od marca jest na wolności. Z Jackiem Sz. kobieta miała dwoje własnych dzieci: jak zapewniała, małżonek nigdy nie zrobił im żadnej krzywdy. Teresa Sz. płacząc zapewniała, że w ciągu dwóch tygodni, gdy niemowlę u nich przebywało, nie zauważyła żadnych sygnałów, by Gabrysia była wykorzystywana.
— Jakbym zauważyła, to bym od razu na policję zadzwoniła i na pogotowie. Nie wybaczę mu tego, co zrobił, nie chcę go znać. Ja przez niego straciłam swoje dzieci — mówiła.

Przez swoich obrońców oskarżeni złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Sąd skazał Jacka Sz. na 9 lat więzienia i dodatkowo zabronił mu zbliżać się do Gabrysi na odległość 100 metrów przez 5 lat. Teresa Sz. dostała karę 9 miesięcy więzienia.

Odczytując wyrok sędzia stwierdził, że kobieta miała świadomość, że jej mąż wykorzystał dziecko seksualnie, nie podjęła interwencji, przy czym czynu tego dokonała mając ograniczoną w znacznym stopniu zdolność rozpoznania jego znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem.

W ocenie prokuratury są to kary adekwatne do popełnionych czynów.
— Na wymiar kary wpływa także szereg okoliczności, m.in. niekaralność i to w jakich okolicznościach popełniony czyn nastąpił. Oskarżeni skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Elementem tego jest to, że trzeba uznać swoją winę i być gotowym na poniesienie konsekwencji. Tutaj dowody były jasne i przekonujący dla sądu i nie widział podstaw, by ich nie uwzględnić — dowodził prokurator Sławomir Karmowski.

Nie wiadomo, czy Jacek Sz. i jego żona wyrazili na sali sądowej żal za popełnione czyny. Sędzia prowadzący wyłączył bowiem jawność rozprawy.
Mała Gabrysia przebywa obecnie w rodzinie zastępczej.
as

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (59) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #2241219 | 91.44.*.* 9 maj 2017 22:02

  Trzeba skurwielowi jaja obciąć a później powiesić żeby zdychał powoli.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zaje.go #2163619 | 2.221.*.* 20 sty 2017 07:24

  Ze co za to co zrobil ja bym mu wymierzyla kare sama ale w poerdlu zrobia z nim porzadek!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. janek #2111563 | 78.88.*.* 12 lis 2016 21:37

  niech mu zrobia osad sprawiedliwy,niech kazdy dzien bedzie dla niego trauma NIE dla pedofilow i dewiantow.Kary smierci.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. . #1795615 | 164.126.*.* 16 sie 2015 20:30

  najlepij zostać diota .ale jak będzie wojna pojdziesz na pierwsza linie frontu ZBOKU JEDEN.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. . #1795167 | 164.126.*.* 15 sie 2015 22:35

  co ????????????????? to jest?????????????? LUDZIE !!!!! co się stało pytam ,gwałt na 8 latce KUr...wa nie wierze w to , facet powinien gnic w wiezieniu w samotności do końca zycia ,a te raszple zona ciotka i inne ,które wiedziały o tym BANDYCIE na 25 lat do pierdla i to kazda z osobna ,żeby mordy nie miała do kogo otworzyć , mam 40 kilka ,jestem facetem , lat ,sam wychowuje malutka coreczke i nie wyobrażam sobie czegos takiego ,jeśli ktoś skrzywdzilby moje dziecko to własnoręcznie rozszarpalbym tego potwora , pisze to swiadomie ,nawet gdybym miał do końca zycia spedzic w wiezieniu --dziecko to moja najwieksza swietosc ,moja czastka ,mój cel w zyciu ,moja milosc ,moje spełnienie , MOJE ZYCIE -TO JA !!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (59)