Krasnale ogrodowe, pachołki, siatka z bramki — Krzysztof M. kradł wszystko, co mu się spodobało

2015-04-03 11:01:58 (ost. akt: 2015-04-03 11:02:08)
Oto złodziejski łup Krzysztofa M.

Oto złodziejski łup Krzysztofa M.

Autor zdjęcia: KPP Iława

Zalewscy policjanci wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia śledztwo przeciwko Krzysztofowi M.. Mężczyzna kradł wszystko, co mu się spodobało - krasnale ogrodowe, pachołki z placu manewrowego, siatkę z bramki do gry w piłkę nożną oraz stoliki i krzesła z ogródka piwnego. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z posterunku w Zalewie pod nadzorem prokuratury prowadzili śledztwo przeciwko mieszkańcowi gminy Zalewo. — Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca pewnego wieczoru, kiedy jechał jedną z ulic Zalewa, na prywatnej posesji zauważył figury ogrodowe. Bardzo mu się spodobały, więc postanowił je wziąć i postawić w swoim ogródku — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Mężczyzna przeskoczył przez płot, a następnie schował 10 figurek w swoim samochodzie i odjechał.

— W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 24-latek ukradł również 15 pachołków z placu manewrowego do nauki jazdy, siatkę wisząca na bramkach do piłki nożnej oraz stoliki i krzesła z ogródka piwnego. Funkcjonariusze rozpytali dokładnie zgłaszającą, przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować i ustalić sprawcę. Okazał się nim 24- letni Krzysztof M. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności — dodaje rzeczniczka iławskiej policji.

źródło: KPP Iława


24-latek ukradł m.in. stoliki i krzesła z ogródka piwnego

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5