Trudne warunki na drogach – kierowco zwolnij!

2018-12-18 10:21:30(ost. akt: 2018-12-18 10:23:02)
O dużym szczęściu może mówić pewien kierowca, który podróżował z dziećmi. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy kierujący passatem stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Mężczyzna trafił do szpitala na obserwację, a dzieci nie odniosły żadnych obrażeń.
W minioną sobotę (15.12) około godz.11:00 oficer dyżurny braniewskiej jednostki został powiadomiony, że na terenie gminy Wilczęta pojazd uderzył w drzewo. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy. Z ich ustaleń wynika, że kierowca, który podróżował z dwójką dzieci, na łuku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna został przewieziony do szpitala celem obserwacji, dzieci na szczęście nie odniosły żadnych obrażeń. Za spowodowanie kolizji policjanci ukarali kierowcę 220-złotowym mandatem.

Policjanci apelują do podróżujących o bezpieczną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Zmienna pogoda, opady śniegu i pokryta lodem nawierzchnia nie sprzyjają kierowcom, stwarzając niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wybierając się w podróż samochodem nie zapominajmy o dostosowaniu prędkości do panujących na jezdni warunków, zachowaniu bezpiecznego odstępu od poprzedzającego auta oraz rozważnym podejmowaniu manewrów mijania, czy wyprzedzania. Piesi natomiast powinni pamiętać o elementach odblaskowych.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5