Zamiast opieki zgotował matce piekło

2023-10-23 12:40:31(ost. akt: 2023-10-23 12:44:23)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Kara do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 44-letniemu mężczyźnie za znęcanie się nad matką. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci nakazu opuszczenia mieszkania, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej i dozoru policji.
Od maja tego roku 44-latek miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. Kryminalni ustalili, że do aktu przemocy dochodziło, gdy mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Wtedy to mieszkaniec Węgorzewa wszczynał awantury, wyzywał kobietę, szarpał za ubrania, wyganiał z domu, zakłócał spoczynek nocny i groził pozbawieniem życia. Syn wiele razy powtarzał matce, że dopiero kilka metrów pod ziemią będzie miała spokój.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o znęcaniu od zgłaszającej oraz wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu sprawcy przemocy domowej. W związku z powyższym prokurator zastosował wobec 44–latka nakaz opuszczenia mieszania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz policyjny dozór.
KPP Węgorzewo

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5