Kreatywna renowacja mebli w Trygorcie nad Mamrami

2023-01-11 08:29:23(ost. akt: 2023-01-11 08:38:42)

Autor zdjęcia: KGW w Trygorcie

W świetlicy wiejskiej w Trygorcie nad Mamrami stare meble potrzebowały odświeżenia, a niektóre nawet gruntownego remontu. Jak odnowić stare meble, aby wyglądały efektownie i modnie wiedzą członkowie Koła Gospodyń Wiejskich, które samodzielnie dokonały renowacji mebli.
Odnawianie starych mebli to najprostszy sposób na zmianę aranżacji wnętrza niskim kosztem. Malowanie nieatrakcyjnych i zniszczonych mebli to jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich lat – pomysł na piękne wnętrze w oryginalnym stylu. mieszkańcy Trygortu samodzielnie wykonali renowację starych mebli podczas zeszłorocznych warsztatów artystycznych zrealizowanych pod hasłem "Nad Mamrami". Stoliki, krzesła, komody, kwietniki i inne meble z czasów klubu wiejskiego dostały od członków Koła Gospodyń Wiejskich drugie życie. Efekty są zaskakujące i jak się okazuje meble ze starego drewna mają duszę i kryją w sobie ciekawe historie.

Fot. KGW w Trygorcie

- Jako zapobiegliwa sołtyska podsunęłam stare krzesła do renowacji. Krzesła pamiętają czasy klubu w Trygorcie, a przez wiele ostatnich lat służyły jako "pomocniki" przy remontach. Remonty skończone, czas więc dać im drugie życie. Projekt zrealizowaliśmy dzięki dofinansowaniu z gminy Węgorzewo - podsumowuje przedsięwzięcie Alicja Rymszewicz, sołtys Trygortu.

Fot. KGW w Trygorcie

Warsztaty artystyczne w Trygorcie mają już swoją tradycję. Od wielu lat mieszkańcy wsi nad jez. Mamry uczestniczą w twórczych i kreatywnych zajęciach. W każdą niedzielę odbywają się warsztaty dla dorosłych realizowane w ramach projektu "Nad Mamrami". Zajęcia plastyczno – rękodzielnicze prowadzi m.in. Roma Waszak z Pracowni Skiroławki.Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich, głównie mieszkanki Trygortu realizują swoje artystyczne pasje, odkrywają talenty w malarstwie, tkactwie, szyciu, filcowaniu, dekupażu, florystyce. Ich artystyczne dzieła, które powstają na warsztatach, przynoszą autorkom wiele satysfakcji, a przy okazji służą lokalnej społeczności.

Fot. KGW w Trygorcie

- Poznaliśmy metodę filcowania na sucho oraz nauczyliśmy się wykonywać ozdobne wieńce z materiałów znalezionych na spacerze. Nauczyliśmy się odnawiania starych mebli oraz sztuki tworzenia bukietów i ozdób okolicznościowych. Przed nami jeszcze wiele ciekawych zajęć i wyzwań.

Warsztaty artystyczne realizowane w ramach projektu "Nad Mamrami" to pomysł mieszkańców Trygortu na wspólne, aktywne i twórcze spędzenie czasu podczas jesienno-zimowych niedziel.
ona

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5