Skarbiec Mazurski rozpoczął akcję Kupuj Lokalnie - Wspieraj Swoich

2022-12-16 08:12:00(ost. akt: 2022-12-16 08:34:51)

Autor zdjęcia: Skarbiec Mazurski

Zachęcamy do wspierania lokalnych przedsiębiorców, sklepikarzy, usługodawców oraz wszystkich naszych "siłaczy", którzy, pomimo trudności, są zawsze dla nas i na nas liczą - apeluje węgorzewska Fundacja Skarbiec Mazurski.
Fundacja Skarbiec Mazurski rozpoczęła przedświąteczną akcję wspierającą lokalny biznes, artystów i rękodzielników. Każdy może wziąć udział w przedsięwzięciu i kupić prezent od miejscowych twórców. Fundacja od lat promuje wartości charakterystyczne dla obszaru Mazur, ale również i Warmii, w szczególności walory turystyczne, historię regionu i jego mieszkańców, lokalne tradycje i rękodzielnictwo.

- Skarbiec Mazurski prowadzi galerię stacjonarną w Węgorzewie oraz sklep internetowy, gdzie można nabywać prace lokalnych twórców rękodzieła, książki regionalne oraz produkty własne fundacji promujące
region i język mazurski. Istotnym działaniem fundacji jest utrwalanie historii regionu i jego mieszkańców w formie wywiadów ze świadkami historii oraz publikacji
książkowych - mówi Rafał Buczek z fundacji. - W ramach promocji walorów turystycznych regionu opracowany został program "Odkrywca Warmii i Mazur" skierowany do szkół i przedszkoli, mający na celu propagowanie wiedzy historycznej i geograficznej o "własnym podwórku."

Fot. Skarbiec Mazurski

W okresie przedświątecznym Skarbiec Mazurski szczególnie poleca nowości książkowe na długie zimowe wieczory lub na drobne prezenty świąteczne dla najbliższych, m.in. najnowszą powieść "Jutro przychodzi za wcześnie" Barbary Okurowskiej Budrewicz ze Srokowa. To opowieść o relacjach rodzinnych, przyjacielskich, sąsiedzkich - wszelakich. O ich sile, nieoczywistości i płochliwości.

- Mając na uwadze wyjątkowo trudne czasy, ponowiliśmy w tym roku naszą akcję społeczną Kupuj Lokalnie - Wspieraj Swoich, promującą zakup usług i produktów od lokalnych przedsiębiorców, prowadzących swoją działalność na terenie miasta, płacących podatki do lokalnego samorządu, wspierających lokalne zatrudnienie, a poprzez to rozwój miejscowego dobrobytu - dodaje Rafał Buczek.
ona


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5