Policjanci ogłosili konkurs plastyczny dla najmłodszych

2022-11-04 15:33:00(ost. akt: 2022-11-04 15:41:04)

Autor zdjęcia: KPP Węgorzewo

Lubisz rysować? Znasz przygody pewnej niesfornej dziewczynki, którą z opresji ratowali policjanci? Chcesz wygrać nagrodę? Jeśli tak, ten konkurs jest właśnie dla ciebie. Zilustruj swoją ulubioną przygodę tej bohaterki i dołącz do grona laureatów. - zachęcają policjanci z Węgorzewa.
Pola edukuje najmłodszych na terenie Warmii i Mazur już od ponad roku. Pola to fikcyjna bohaterka, która spotyka się z najmłodszymi czytelnikami w 13 różnych, bardzo realnych i niebezpiecznych sytuacjach.

- W każdej z rymowanych historyjek na ratunek dziewczynce rusza bohater w niebieskim mundurze – policjant. Książeczka o Poli została stworzona po to, aby uzmysławiać dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pierwsze kroki Pola stawiała w Braniewie, potencjał książeczki został jednak dostrzeżony przez nadinsp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, dzięki któremu o dziewczynce mogły usłyszeć dzieci z całego garnizonu - informują funkcjonariusze KPP w Węgorzewie.

Do udziału policjanci zapraszają wszystkich uczniów przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych z Warmii i Mazur. Zadaniem konkursowym jest zilustrowanie swojej ulubionej przygody Poli. Na autorów najlepszych pracy czekają nagrody.

25 listopada 2022 r. w sali Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbędzie się uroczysta gala podsumowująca profilaktyczne działania, w których głównych rolę odegrała Pola.

Prace na konkurs można przesyłać do 16 listopada.
Więcej o „Profilaktyce Smyka” można przeczytać na stronie:
https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/wolnytekst/85311,Profilaktyka-Smyka.html


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5