Do końca września KGW mogą wnioskować o 5000 zł

2022-09-07 08:15:30(ost. akt: 2022-09-07 08:21:52)

Autor zdjęcia: facebook.com/gok.budry

Przypominamy. Powiatowe biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują tylko do końca września wnioski o przyznanie pomocy dla kół gospodyń wiejskich.
Gospodynie mogą sięgnąć po 5 tys. zł Koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o przyznanie wsparcia na działalność statutową.

Podobnie jak w poprzednich latach wniosek o przyznanie pomocy może być złożony przez koło gospodyń wiejskich, które jest wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. Wysokość pomocy w stosunku do przyznawanej w 2021 r., ani pula środków: 70 mln zł, ani stawki nie uległy zmianie. Wsparcie pozostaje uzależnione od liczby członków koła i wynosi: 5 tys. zł – dla tych liczących nie więcej niż 30 osób, 6 tys. zł – jeśli ich liczba mieści się w przedziale 31-75 oraz 7 tys. zł – w przypadku jeszcze liczniejszych kół.

- Zrzeszone gospodynie wiejskie mogą przeznaczyć otrzymane fundusze na aktywność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w lokalnych środowisk oraz działalność na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich - przypomina Halina Szymańska, prezes ARiMR. - Ważnymi celami, na które można wydać pieniądze, są także rozwój przedsiębiorczości kobiet oraz inicjowanie działań na rzecz poprawy warunków ich życia i pracy na wsi. Dofinansowanie można także wykorzystać, by rozwijać regionalną kulturę ludową czy upowszechniać współdziałanie i wprowadzać racjonalne metody gospodarowania.

Pula środków może się wyczerpać wcześniej, więc koła nie powinny zwlekać z wnioskiem o dofinansowanie. Ostatnim dniem na złożenie wniosku jest tradycyjnie 30 września. Nie zmieniają się także pozostałe terminy. Przyznane dofinansowanie musi zostać wykorzystane do 31 grudnia 2022 r., natomiast rozliczenia – przez złożenie sprawozdania – należy dokonać do 31 stycznia 2023 r.
ona

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5