Pomoc pogorzelcom z Pozezdrza

2021-03-30 12:40:00 (ost. akt: 2021-03-30 12:41:06)

Autor zdjęcia: D. Rentz

Rada Gminy Kruklanki przekaże sąsiedniemu samorządowi z Pozezdrza 10 tys. zł na pomoc pogorzelcom. W pożarze budynku ucierpiało pięć rodzin.
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w budynku wielorodzinnym w Pozezdrzu przy ulicy Kolejowej. Pożar wybuchł w sobotę, 20 lutego późnym wieczorem. W akcji brali udział strażacy ze Spytkowa, Giżycka, Kruklanek, Węgorzewa, Pozezdrza, Harszu. Akcja gaszenia pożaru trwała 7 godzin. Dach nad głową i swój dobytek straciło 5 rodzin. W pomoc tym rodzinom włączyły się lokalne organizacje, stowarzyszenia, sołectwa, firmy i osoby prywatne oraz sąsiednie samorządy. Kilka dni temu radni z Kruklanek zdecydowali o pomocy finansowej pogorzelcom z Pozezdrza.

Wesprzemy pomoc kierowaną do osób, które ucierpiały w ostatnim pożarze budynku wielorodzinnego - mówi Bartłomiej Kłoczko, wójt gminy Kruklanki. ¬– Każdy pożar to jest tragedia. Ważne są gesty solidarności i radni naszej gminy takim właśnie gestem się wykazali. Cieszę się, że wszyscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę. Kwota może nie jest wysoka, ale z pewnością przyda się pięciu rodzinom, których mieszkania strawił pożar.

Sejmik województwa warmińsko-mazurskiego przekazał gminie Pozezdrze 15 tys. zł z przeznaczeniem na pomoc pogorzelcom.
rs


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5