Jadwiga Święcka SuperSołtysem 2021

2021-03-11 09:30:00 (ost. akt: 2021-03-11 09:31:35)
Jadwiga Święcka, sołtys wsi Piłaki Małe, została SuperSołtysem 2021 Powiatu Węgorzewskiego

Jadwiga Święcka, sołtys wsi Piłaki Małe, została SuperSołtysem 2021 Powiatu Węgorzewskiego

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Plebiscyt SuperSołtys 2021 rozstrzygnięty. Zwycięzcą w powiecie węgorzewskim została Jadwiga Święcka, sołtys wsi Piłaki Małe w gminie Budry. Gratulujemy laureatce!
— Gratuluję wszystkim sołtysom biorący udział w Plebiscycie SuperSołtysa. Uważam, że sama nominacja jest już wielkim wyróżnieniem. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali, mojej rodzinie, mieszkańcom wsi, naszej wspaniałej młodzieży, mieszkańcom sąsiednich sołectw — mówi Jadwiga Święcka.

— Szczególne podziękowania pragnę złożyć byłym mieszkańcom naszej wsi, którzy pomimo wyjazdu, odwiedzają nas i wspierają w różnych przedsięwzięciach. Są to nasi przyjaciele między innymi z Wrocławia, Białegostoku, Olsztyna czy Holandii. Ogromne podziękowania składam również paniom z naszego Koła Gospodyń Wiejskich, w tym przewodniczącej Romie Waszak oraz cudownym kobietom z sąsiednich kół, z którymi od dawna współpracujemy. Jestem dumna z naszego środowiska, że jest bardzo aktywne, otwarte i przyjazne. Postaram się zapracować na wyróżnienie i tytuł SuperSołtysa. Uważam, że trzeba wymagać przede wszystkim od siebie.


Przed Jadwigą Święcką i mieszkańcami sołectwa Piłaki Małe (dawniej Lipowe Łąki) nowe, ciekawe wyzwania.
– Dostaliśmy zaproszenie na kiermasz produktów lokalnych do Kruklanek, który planowany jest w sierpniu – mówi Jadwiga Święcka. – Na pewno skorzystamy. Pojedziemy ze swoimi pierogami, a z doświadczenia wiemy, że najlepiej smakują nasze ruskie. Zamierzamy też grillować warzywa z naszych ogrodów i przygotować sok jabłkowy z jabłek z naszych sadów. Będzie smacznie, zdrowo i ekologicznie. Wymienimy się doświadczeniami, a może nawet przepisami z uczestnikami kiermaszu. No i może zarobimy troszkę pieniędzy dla naszego Koła Gospodyń Wiejskich.


Pani sołtys wspólnie z mieszkańcami aktywnie uczestniczy w zajęciach plastycznych prowadzonych przez lokalną artystkę Romę Waszak w Pracowni Skiroławki czy zajęciach jogi organizowanych w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Trygort nad Mamrami. Choć ze względu na obostrzenia epidemiczne ich aktywność jest znacznie ograniczona, to w miarę możliwości mieszkańcy sołectwa angażują się w różne przedsięwzięcia.


– Pracownia Skiroławki to nasza perełka – mówi Jadwiga Święcka. – Pani Roma to prawdziwa artystyczna dusza, która nas motywuje do działania. Organizuje ciekawe warsztaty dla dzieci i dorosłych. Ostatnio malowałyśmy obrazy. Wyszło nam pięknie. A dopiero się rozkręcamy. Podobnie jak przy innych zadaniach. Czekamy na decyzję Ministerstwa Kultury w sprawie dofinansowania remontu zabytkowego cmentarza, którym się opiekujemy. A do Starostwa Powiatowego w Węgorzewie wystąpiliśmy o grant na organizację Biegu Małego Bociana podczas lipowego święta, które planujemy latem. Zamierzamy też uruchomić nasze letnie kino plenerowe. Mamy sporo ciekawych pomysłów i chęci do pracy. Mam nadzieję, że ten rok będzie ciekawszy i bogatszy w wydarzenia. Wszystkim życzymy dużo zdrowia.
Renata Szczepanik


SUPERSOŁTYS 2021 POWIATU WĘGORZEWSKIEGO - WYNIKI
1. Jadwiga Święcka, Piłaki Małe, gmina Budry - 58,1 proc. głosów
2. Edyta Gromadowska, Radziszewo, gmina Pozezdrze - 24,4 proc. głosów
3. Jakub Janko, Jakunówko, gmina Pozezdrze - 5,1 proc. głosów
Laureatom serdecznie gratulujemy! Natomiast wszystkim sołtysom z naszego powiatu w Dniu Sołtysa, który obchodzimy co roku 11 marca, życzymy satysfakcji z pracy, wspaniałych pomysłów i ich realizacji, dużo zdrowia i energii do działania.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5