Dzień pod znakiem języka polskiego w węgorzewskiej "Jedynce"

2020-02-28 11:07:47 (ost. akt: 2020-02-28 11:09:32)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, obchodzony 21 lutego, to święto ustanowione przez Unesco w 1999 roku. W tym dniu szczególną uwagę poświęca się różnorodności językowej, uświadamia się, że język ojczysty to najpotężniejsze narzędzie ochrony i budowania dziedzictwa kulturowego.
Węgorzewska "Jedynka" włączyła się w ogólnopolską akcję, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na piękno języka polskiego.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Węgorzewie dzień 21 lutego upłynął pod znakiem języka polskiego. Na szkolnym korytarzu pojawiły się informacje na temat tego święta, ciekawostki o języku polskim, a także wykonane przez uczniów plakaty z tzw. łamańcami językowymi.

Podczas przerw uczniowie mogli sprawdzić się w różnego rodzaju zadaniach związanych z językiem polskim. Chociaż nasz język narodowy uważany jest za jeden z najtrudniejszych języków świata, to uczniowie wykazali się dużą wiedzą na jego temat. Podczas Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie mieli również okazję do poszerzenia wiadomości o języku polskim i dostrzeżenia piękna języka, którego używają na co dzień.
Czytaj e-wydanie
”Gazeta Olsztyńska” zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania „Gazety Olsztyńskiej” razem z „Gazetą Giżycką” kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp1wegorzewo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5