Kierowco, noga z gazu! Trwa akcja "Prędkość"

2019-04-01 13:11:44 (ost. akt: 2019-04-01 13:14:39)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

W poniedziałek węgorzewscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania "Prędkość". Funkcjonariusze kontrolują to, czy kierujący stosują się do ograniczeń, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
Głównym celem prowadzonych działań jest zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są jedną z głównych przyczyn wielu kolizji i wypadków drogowych. W trakcie prowadzonych działań mundurowi będą sprawdzać także stan trzeźwości kierowców, sposób przewożenia dzieci oraz posiadanie niezbędnych dokumentów.

Funkcjonariusze apelują o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania czy wymijania innych aut. Warto zwolnić – lepiej dojechać później, ale bezpiecznie. Apelujemy także do pieszych, aby przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa – nie przechodzili w niedozwolonych miejscach i w miarę możliwości korzystali z chodników. Akcja „Prędkość” na drogach powiatu węgorzewskiego potrwa do późnych godzin wieczornych.
(KPP w Węgorzewie)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gaseng #2707825 | 5.173.*.* 1 kwi 2019 21:51

    Ciekawe ilu ustrzelili na ulicy Pionierów gdzie od "młyna " w kierunku Plac Wolności jest 20 km/h a od Plac Wolności do "sądu" 40 km/h ?!

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5