Gramy z WOŚP i idziemy na rekord!

2019-01-10 12:00:00(ost. akt: 2019-01-10 12:48:02)
Już w niedzielę odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem jest pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Do zbiórki pieniężnej jak zwykle dołączą mieszkańcy naszego powiatu.
Już w niedzielę w całej Polsce odbędzie się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie.

— 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku — czytamy na stronie WOŚP. — Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W ciągu 26. Finałów WOŚP zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln zł. Do tej pory fundacja zbierała m.in. na: kardiochirurgię dziecięcą, ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, ratowanie życia niemowląt i dzieci młodszych, ratowanie życia dzieci z chorobami onkologicznymi, chorobami nerek oraz z wadami wrodzonymi, nowoczesne metody diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii czy na godną opiekę medyczną seniorów. Ogromny udział w corocznych zbiórkach mają wolontariusze, którzy bez względu na pogodę przemierzają ulice miast i wsi uzbrojeni w puszki, serduszka i szerokie uśmiechy. Do zbiórki pieniężnej dołączą również mieszkańcy naszego powiatu. W godzinach od 8.30 do 14.00 kwesta uliczna odbędzie się w Węgorzewie, Budrach, Radziejach, Olszewie Węgorzewskim, Perłach, Węgielsztynie, Sobiechach i Pozezdrzu. W trakcie całodniowej zbiórki na uczestników wydarzenia czeka też szereg atrakcji.

— Zapraszam w niedzielę do Węgorzewskiego Centrum Kultury — mówi szefowa sztabu, Marta Korbus. — Moja ekipa, czyli Młodzieżowa Rada Miejska wraz z opiekunem Aleksandrą Kiełczewską, dr. Jerzym Łapo, Zbigniewem Śmierzyńskim przygotowała wiele ciekawych wydarzeń. Będzie zumba, pokaz jazdy na rolkach, plenerowa dyskoteka, warsztaty w puszczaniu, zbijaniu i chłostaniu bąków oraz licytacje i koncert, podczas którego oprócz lokalnych artystów wystąpi zespół Bethel. Na zakończenie Finału odbędzie się pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy Force Fire z Buder.

Warto przypomnieć, że podczas 26. Finału WOŚP w powiecie węgorzewskim zebraliśmy rekordową kwotę 27 020,24 zł! Czy w tym roku Węgorzewo pobije ubiegłoroczny rekord? Wierzymy, że tak. Dlatego już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i niesienia pomocy. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na szczytny cel. Wspólnie gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Polecamy obserwowanie wydarzenia na facebooku:PROGRAM 27. FINAŁU WOŚP W WĘGORZEWIE:
Godz. 8.30 – 14.00 – kwesta uliczna w Węgorzewie, Radziejach, Budrach, Olszewie, Perłach, Węgielsztynie, Sobiechach i Pozezdrzu.
Godz. 9.00 – Terenowa Integracja Mazury 4x4 dla WOŚP 2019, plac Wolności Węgorzewo
Godz. 14.00 – 16.00 - na parkingu przed Węgorzewskim Centrum Kultury:
- grillowanie kiełbasek, gorąca grochówka, ciepła czekolada
- kule zorbingowe, zabawy z harcerzami, pokazy ratownictwa, zumba, pokaz sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej
Godz. 15.00 –DJ Matt5ki
Godz. 14.00 – 16.00 - sala gimnastyczna SP1 przy WCK - Pokaz jazdy na rolkach w wykonaniu Mistrza Polski we Freestyle’u Krzysztofa Zborowicza Oraz grupy Węgoroll
Godz. 14.00 – 18.00 - Obwoźne Muzeum Bąków – sala kameralna WCK – wystawa stu bąków i bączków, warsztaty w puszczaniu, zbijaniu i chłostaniu bąków
Godz. 14.30 – miniwykład dr. Jerzego Łapo o historii i różnorodności bąków jako zabawek wirujących
Godz. 16.00 – licytacja i koncert w Sali widowiskowej WCK
Na scenie wystąpią: Nina Woynarowska, Julia Świrska, Planeta Małp, San Quentin.
Ok. godz. 18.00 – Bethel
Na zakończenie pokaz tancerzy ognia z Buder Force Fire - przed budynkiem WCK
(mk)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5