Wulgarny napis na biurze PiS [WRACAMY DO TEMATU]

2018-09-02 12:00:00(ost. akt: 2018-09-02 12:35:55)

Autor zdjęcia: Twitter/Jerzy Małeck

Nie tylko opozycja polityczna, ale wręcz pospolici wandale „bawiący” się w uliczne politykowanie, za cel wzięli sobie węgorzewskie biuro poselskie. Na tym przy ulicy Krzywej w Węgorzewie pojawił się wulgarny napis. Sprawę bada policja.
W ubiegłym tygodniu na roletach antywłamaniowych biura poselsko-senatorskiego PiS w Węgorzewie pojawił się napis "wy***ać". Policja ustala, kto go namalował, a poseł Jerzy Małecki skomentował zajście na swoim Twitterze.

"Już po raz kolejny moje biuro poselskie dotknął akt wandalizmu... To pokłosie wyroku Sądu, który w podobnej wcześniejszej sprawie uznał, że dewastacja mojego biura to wyraz WOLNOŚCI SŁOWA" - napisał.

— Napis odkryto w czwartek 23 sierpnia w godzinach porannych — powiedział w rozmowie z Węgorzewskim Tygodniem parlamentarzysta. — Zaistniała sytuacja została zgłoszona policji, która w tej chwili prowadzi czynności wyjaśniające.
Potwierdzili to węgorzewscy stróże prawa.

— Obecnie prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora rejonowego w Giżycku — poinformowała st. asp. Grażyna Magiera, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. — Po zebraniu dokumentacji zostanie ona przekazana do oceny karno-prawnej prokuratorowi.

Nie był to pierwszy incydent, którego następstwem było niszczenie biura. Jak mówi nam Małecki, w sumie doszło do sześciu różnego rodzaju zdarzeń – zaklejano rolety i elewację budynku, na rolety nanoszono także napisy farbą. W biurze poselsko-senatorskim miały niestety miejsce także inne sytuacje, jak chociażby kierowanie gróźb do dyżurujących pracowników biura przez wyraźnie agresywnego mężczyznę. Na szczęście był to odosobniony przypadek.

— Za każdym razem zgłaszane były one policji — zaznacza poseł. — Jedna ze spraw znalazła swój finał w sądzie, który uznał, że naklejanie plakatów na siedzibie biura poselsko-senatorskiego oraz będące tego konsekwencją uszkodzenie mienia mieści się w ramach prawa do wolności słowa i nie wypełnia znamion wykroczenia z Kodeksu wykroczeń. Już wtedy mówiłem, że potencjalnych sprawców skłania to do wniosku, że można bezkarnie rozwieszać plakaty na budynkach prywatnych, czy też będących siedzibami urzędów, czy sądów — komentuje.

I dodaje, że pracownicy węgorzewskiego biura obawiają się kolejnych nieprzyjemnych incydentów.
— Z całą pewnością nie wpływa to pozytywnie na pracę biura — przyznaje Jerzy Małecki. — Podjąłem kroki, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników. Zabiegałem u policji o częstsze patrole. Podjąłem również starania o montaż monitoringu.

Komisarz Adrian Gajda z węgorzewskiej komendy w rozmowie z Tygodniem podkreślił, że policja czuwa nad bezpieczeństwem i porządkiem w całym powiecie, i nie jest tylko do tego, aby pilnować biur poselskich. Jednak po tym, jak w jednym miejscu doszło do szeregu wspomnianych, a niepokojących wydarzeń, w rejonie biura poselskiego pojawia się więcej mundurowych.

Biorąc pod uwagę, że do wyborów samorządowych pozostało niespełna dwa miesiące, a polityczne emocje rosną z każdym dniem, nie sposób uniknąć pytania, czy opisany incydent nie miał związku ze zbliżających się głosowaniem?

— Trudno jest jednoznacznie stwierdzić czy incydent może mieć bezpośredni związek z nadchodzącymi wyborami, tym bardziej, że nie jest to pierwsze tego typu zdarzenie — komentuje poseł. — Oczywiście emocje rosną zwłaszcza przed wyborami, jednak w mojej ocenie zaistniała sytuacja jest przede wszystkim efektem wrogiej atmosfery kreowanej przez ugrupowania opozycyjne oraz faktu, że orzeczenia wydawane w podobnych sprawach przez sądy rozzuchwalają sprawców tym, że w zasadzie pozostają oni bezkarni — podkreśla.
(raz)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Proste rozwiązanie #2576888 | 212.244.*.* 10 wrz 2018 10:08

  Wystarczy nie psuć życia publicznego i zlikwidować to "biuro". Nikomu potrzebne nie jest, a ferment tworzy i ludzi obłudą drażni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 2. brudny kler #2573577 | 94.254.*.* 6 wrz 2018 07:54

  Napis nie był wulgarny, był adekwatny do stopnia chamstwa i prostactwa PiS-u. Swoim prymitywizmem przypominają łobuzerię z Samoobrony. Forma słowna napisu pasuje do zdolności intelektualnych użytkowników lokalu. Powinni zrozumieć ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 3. Do trola o IP: 89.228*.* itd #2571673 | 4 wrz 2018 11:18

  Oszczędź sobie prowadzenia dialogu z samym sobą, weź się za robotę idź do parku liście zbierać to cie odstresuje

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. pablo #2571597 | 83.28.*.* 4 wrz 2018 10:00

  Choc nie jestem fanatykiem PISu to widze ze to co zrobila i robi to ugrupowanie dla Polski i Polakow w porownaniu do PO jak niebo i ziemia

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mmm #2570981 | 89.229.*.* 3 wrz 2018 15:22

   Zapewne to tylko chuligani! Gdyż każdy inteligentny, prawy , uczciwy,popiera PiS. Co za tekst

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (27)
  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5