Przed nami dwudniowe święto rocka na Mazurach

2018-06-29 11:00:00(ost. akt: 2018-06-29 11:33:10)
Jedną z gwiazd Naturalnie Mazury Festiwal 2017 był Organek

Jedną z gwiazd Naturalnie Mazury Festiwal 2017 był Organek

Autor zdjęcia: Monika Kacprzak

Węgorzewo ponownie zatętni ciekawymi brzmieniami. Agencja ArtGrey i Fundacja Zatrzymać Czas zapraszają na kolejną edycję Naturalnie Mazury Music & More.
Fani rockowych brzmień ponownie przyjadą do Węgorzewa, by dwa lipcowe dni spędzić na kolejnej edycji Mazury Naturalnie Festiwal. Jak będzie w tym roku, przekonamy się już niedługo, a tymczasem czas na zapowiedź wydarzenia. 13 i 14 lipca na dużej scenie pojawią się gwiazdy polskiej muzyki takie jak: Sebastian Riedel & Cree, Rusowicz, Kabanos, Jary Oddział Zamknięty, Lady Pank, Stanisława Celińska, Brodka czy Pidżama Porno. Nie zabraknie też mocnego grania zespołów konkursowych.

— Festiwal to przede wszystkim konkurs dla młodych zespołów — podkreśla Arkadiusz Skrodzki z biura organizacyjnego festiwalu. — W tegorocznej edycji wystąpi 12 zespołów konkursowych. Będą to: CDN (Poznań), DyaboL (Szczecin), Exiled (Poznań), Ignavus (Dęblin), India (Elbląg), Koniec Listopada (Biała Podlaska), M3tropolis (Trójmiasto), Pododdział (Gdynia), Pod Prąd (Trzebinia), The Night Springs (Zabrze), Vicky Blows (Poznań) oraz węgorzewski San Quentin.
Festiwal otoczony będzie różnorodnymi działaniami edukacyjno-promocyjnymi. Jednostki organizacyjne MON rozstawią swoje stoiska promocyjne, możemy więc liczyć na pokazy sprzętu i potężną dawkę informacji. Na scenie zaprezentują się też mundurowe grupy rockowe, czyli laureaci Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego. Na placu festiwalu stanie również namiot Dolnośląskiego Stowarzyszenia Psychoprofilaktycznego "Return", które wspólnie z oragnizatorami realizuje projekt „Safe Fun”.

— Nazwa projektu wskazuje kierunek i cel naszych działań — tłumaczy Skrodzki. — jest to propagowanie bezpiecznej zabawy wśród osób korzystających z imprez masowych o charakterze muzyczno-rozrywkowym. Chcemy przekazywać wiedzę na temat konieczności podejmowania bezpiecznych zachowań podczas imprez muzycznych. Wiedza ta dotyczy profilaktyki uzależnień, chorób zakaźnych, ochrony zdrowia oraz własnej odpowiedzialności za to co robimy. Kolejny partner Festiwalu – Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich będzie w tym czasie realizować I Warmińsko-Mazurski Kongres Elektromobilności. Celem tego wydarzenia jest popularyzacja wśród mieszkańców Warmii i Mazur oraz turystów zagadnień związanych z elektromobilnością oraz promocja ekologicznych środków transportu. Ważnym elementem kongresu będzie prezentacja pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Jednym słowem – każdy znajdzie coś dla siebie. Już dziś zapraszamy do Węgorzewa!
(mk)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5