"Nigdziebądź" Neila Gaimana poleca Elżbieta Purwin

2017-09-23 14:12:03(ost. akt: 2017-09-23 14:14:59)
Powieść Neila Gaimana zatytułowana "Nigdziebądź" to pełna dreszczy i przygód opowieść, która rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości kanałów i londyńskich podziemi. Polecam ją każdemu, kto lubi literaturę pełną fantastycznych przygód.
Główny bohater "Nigdziebądź" to młody anglik o imieniu Richard Mayhew, który prowadzi zwyczajne i stabilne życie. Ma dobrze płatną pracę, za którą nie przepada i despotyczną narzeczoną, którą myśli, że kocha. Wszystko w jego życiu zostaje wywrócone w chwili, gdy postanawia pomóc nieznajomej, rannej kobiecie znalezionej na ulicy. Dziewczyna ma na imię Drzwi i ucieka przed dwoma zabójcami w czarnych garniturach. Drzwi pochodzi z Londynu Pod.

Świata o którym nie wie żaden śmiertelnik. Zwykły odruch litości kieruje Richarda w miejsce pełne stworów i aniołów, gdzie w labiryncie mieszka Bestia, a stary Hrabia urządził sobie dwór w pociągu metra. Wszystko w powieści Gaimana doskonale się uzupełnia. Jestem pozytywnie zaskoczona tą książką ponieważ wyobraźnia autora jest niezwykle oryginalna. Kiedy sięgałam po powieść, to nawet nie przeczuwałam, że aż tak bardzo przypadnie mi do gustu. Wszystko za sprawą ciekawie skonstruowanego świata, który co jakiś czas obnaża przed czytelnikiem swój urok i magię.
Całą recenzję przeczytasz w najnowszym wydaniu WT.
(Elżbieta Purwin)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5