Biblioteka w Pozezdrzu świętowała jubileusz 75-lecia

2024-05-28 17:00:00(ost. akt: 2024-05-28 17:11:11)

Autor zdjęcia: Biblioteka Pozezdrze

W Pozezdrzu świętowano jubileusz 75-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej (1949 -2024). Uroczystego otwarcia tego wydarzenia dokonał Bronisław Fronckiewicz – kierownik biblioteki, który przywitał czytelników, gości i sympatyków, bez których biblioteka, nie mogłaby istnieć.
Następnie głos zabrał wójt Gminy Pozezdrze Bohdan Mohyła, serdecznie witając wszystkich uczestników jubileuszu, wspominając o ważnej roli, jaką pełni biblioteka w środowisku lokalnym, a także przedstawił jej krótki rys historyczny. Wójt złożył gratulacje kierownikowi Bronisławowi Fronckiewiczowi za pracę pełną zaangażowania na rzecz popularyzacji czytelnictwa wśród mieszkańców, kreowanie życia kulturalnego gminy, podziękowania i wyrazy uznania za pracę.


Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna o historii biblioteki oraz film „Pozezdrze oczami młodzieży” nagrany przez młodzież w 2016 roku, a także prezentacja 13 legend Jadwigi Tressenberg nagranych wraz z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Tressenberg w Pozezdrzu w 2022 roku. W trakcie programu Studio Wokalne z dziećmi i młodzieżą pod okiem Magdaleny Poźniak z Gminnego Ośrodka Kultury w Pozezdrzu uświetniło przebieg jubileuszu.


Swoje wystąpienie miała również Teresa Pyniaha - czytelniczka, która opowiadała o swoich początkach i spotkaniach czytelniczych w pozezdrzańskiej bibliotece oraz uczestnictwie w konkursach literackich podczas obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w Olsztynie.


Na koniec kierownik biblioteki wręczył uroczyście statuetki oraz zaproszono wszystkich gości na jubileuszowy poczęstunek zakończony wspólnym grupowym zdjęciem. 


Biblioteka w Pozezdrzu rok temu zmieniła swoją siedzibę z ul. Wolności 24 i mieści się teraz przy ul. Pogodnej 2 w Pozezdrzu (dawna stara szkoła). Pracownicy placówki serdecznie zapraszają do odwiedzin.
GBP w Pozezdrzu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5