Tragiczny wypadek na drodze. Kierowca zginął na miejscu

2024-04-28 11:47:49(ost. akt: 2024-04-28 11:51:01)

Autor zdjęcia: KPP Węgorzewo

Policjanci z Węgorzewa ustalają okoliczności tragicznego wypadku. W wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zginął 58-letni kierowca Volkswagena. Natomiast do szpitala trafił kierowca Land Rovera.
27 kwietnia po godz. 21 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że na drodze W 650 pomiędzy miejscowością Węgorzewo a Czerwony Dwór doszło do wypadku drogowego. Natychmiast na miejsce zostały wysłane służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na łuku drogi kierujący pojazdem marki Volkswagen 58-letni mężczyzna "złapał" pobocze i stracił panowanie nad pojazdem. Następnie mieszkaniec gminy Węgorzewo zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem marki Land Rover. W wyniku poniesionych obrażeń, mimo natychmiast podjętej reanimacji 58-latek poniósł śmierć na miejscu. Kierujący Land Roverem 56-letni mieszkaniec Milanówka był trzeźwy i z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Czynności na miejscu wykonywane były pod nadzorem prokuratora.

Policjanci będą teraz szczegółowo wyjaśniać wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia oraz jego dokładny przebieg.

- Apelujemy do kierowców o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Musimy być świadomi niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni. Przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosujmy technikę jazdy do warunków panujących na drodze i pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i czasem wystarczy chwila nieuwagi, by narazić siebie oraz innych na utratę życia albo zdrowia - przypominają węgorzewscy policjanci.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5