Rewitalizacja cmentarza wojennego w Romanowie

2016-09-06 23:18:39 (ost. akt: 2016-09-11 17:59:53)

Gmina Kalinowo otrzymała dotację z Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz z budżetu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego na remont cmentarza wojennego żołnierzy armii niemieckiej i rosyjskiej z okresu I wojny światowej w Romanowie

Rewitalizacja cmentarza wojennego w Romanowie
W ramach rewitalizacji przeprowadzone zostały prace konserwacyjno-porządkowe na cmentarnych mogiłach, oczyszczenie z mchu nagrobków betonowych oraz słupków ogrodzenia, uczytelnienie zarysów mogił zbiorowych i jednostkowych, uzupełnienie przestrzeni alejek tłuczniem kamiennym.

Łączny koszt wszystkich prac wyniósł 16.200 zł, całość została sfinansowana ze środków zewnętrznych.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (3)

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. aha #2061040 | 89.228.*.* 8 wrz 2016 00:00

  Fakt, koszt z kosmosu. Na terenie jest sporo cmentarzy wojennych i mogił żołnierskich na cmentarzach wiejskich, które za te pieniądze można by było odnowić. Cmentarz w Kalinowie z mogiłami wojennymi jest w opłakanym stanie. Gmina powinna także zająć się zniszczoną mogiłą niemiecką (zapewne o niej nie wie) w Cimochach Starych położoną na jednym z pól.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. . #2060963 | 91.210.*.* 7 wrz 2016 21:29

  jak za tyle kasy to się podlasianie (wykonawcy) nie popisali,żywopłot nie przycięty,ogrodzenie nie naprawione,zielsko na zewnątrz nie wycięte. Pamiętam jak w 97' r. pomagalismy Niemcom doprowadzić do porządku ten cmentarz (a był w znacznie gorszym stanie ), to było wszystko zrobione jak ma być i za darmo

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. edek #2060683 | 91.245.*.* 7 wrz 2016 14:41

  "...całość została sfinansowana ze środków zewnętrznych" - jakich. Czyżby niemieckich? Nawet nie trzeba się domyślać, że tak jest. Polski Rząd zbyt łatwo zgadza się na takie "remonty" nic w zamian nie zyskując. Wystarczy wspomnieć jak Niemcy traktują polskie dzieci urodzone w Niemczech. Remontując 100 letnie cmentarze Niemcy inwestują w przyszłość na tych terenach. W demokratycznej Europie nie można im tego zabronić ale można negocjować ustępstwa z ich strony np. przywileje organizacji polonijnych w BRD. Mam nadzieję, że nowe Rząd i o tym pomyśli jak POsprząta kraj.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz