Dwaj poszukiwani mężczyźni zostali zatrzymani przez szczycieńskich policjantów

2023-12-05 13:01:48(ost. akt: 2023-12-05 13:06:12)

Autor zdjęcia: Archiwum KO

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. Mają oni do odbycia kary zasądzone przez wymiar sprawiedliwości. Jednego z nich mundurowi zatrzymali na terenie Szczytna, a drugiego w Wielbarku. Mężczyźni zostali przewiezieni do zakładu karnego.
Policjanci realizują wiele czynności zmierzających do zatrzymania osób poszukiwanych, którzy na różne sposoby próbują uniknąć kary za popełnione czyny. Przed rozpoczęciem służby mundurowi zapoznawani są z wizerunkami oraz personaliami osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Następnie sprawdzają miejsca zamieszkania oraz miejsca, w których mogą ukrywać się osoby poszukiwane. Zatrzymanie osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości jest tylko kwestią czasu.

W sobotni ranek (02.12.2023 r.) policjanci sprawdzili miejsce zamieszkania osoby poszukiwanej. 52-latek przebywał w swoim domu i został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna nie wywiązał się z odbycia zasądzonej kary w postaci wykonania prac społecznych, więc odbędzie karę pozbawienia wolności w wymiarze 13 dni.

Szczycieńscy kryminalni w poniedziałek (04.12.2023 r.) przed godziną 21:00 na terenie miasta Wielbark zatrzymali 26-latka, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości listem gończym. Mężczyzna za popełnienie przestępstwa niezatrzymania pojazdu mechanicznego na wydane polecenie ma do odbycia karę 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Mężczyźni zostali przewiezieni do zakładu karnego.

Przypominamy, że odpowiedzialności karnej podlega również ten, kto pomaga przestępcy w uniknięciu zasądzonej kary. Osoba, która ukrywa osobę poszukiwaną podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5