Podsumowanie weekendu na drogach powiatu szczycieńskiego

2023-12-04 14:01:55(ost. akt: 2023-12-04 14:08:28)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Pomimo trudnych warunków panujących na drodze w miniony weekend nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych. Niestety policjanci nadal zatrzymują do kontroli drogowej kierowców bez wyobraźni, którzy jeżdżą bez uprawnień lub pod wpływem alkoholu.
Pomimo wielu apeli kierowcy nie dostosowują techniki jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego dochodzi do zdarzeń drogowych. W piątek po godzinie 13:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na trasie Wielbark-Mącice. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 22-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Mężczyzna jadąc samochodem marki Opel wpadł w poślizg, w wyniku czego samochód wywrócił się do przydrożnego rowu. 22-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń i był trzeźwy. Kierowca został ukarany mandatem.

Tego samego dnia po godzinie 16:00 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Opel. W trakcie przeprowadzanych czynności okazało się, że 57-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż ma zatrzymane prawo jazdy. W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna niebawem stanie przed sądem.

Przed godziną 17:00 funkcjonariusze obsługiwali zdarzenie drogowe w Szczytnie przy ulicy Kolejowej, gdzie doszło do kolizji na parkingu. 21-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty jadąc samochodem marki Opel nie zastosował się do znaku drogowego D-3 „droga jednokierunkowa”, w wyniku czego doprowadził do kolizji z samochodem marki Kia. Drugim samochodem kierował 53-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Policjanci ukarali 21-latka mandatem i punktami karnymi.

W sobotni ranek na terenie miejscowości Jeleniowo w trakcie kontroli drogowej policjanci ujawnili mieszkańca gminy Dźwierzuty, który nie posiada uprawnień do kierowania. Po badaniu alkomatem okazało się również, że mężczyzna kierował samochodem marki Seat w stanie nietrzeźwości, gdyż „wydmuchał” prawie promil alkoholu. 27-latek stanie przed sądem i odpowie za popełnione czyny.

Tego samego ranka przy ul. Wielbarskiej w Szczytnie funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. 45-letnia mieszkanka Szczytna jadąc samochodem marki Toyota nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Ford. Samochodem podróżował 30-letni mieszkaniec Szczytna. W wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń. Uczestnicy byli trzeźwi, natomiast kobieta została ukarana mandatem oraz punktami karnymi.

Po godzinie 12:00 w Targowie policjanci drogówki w trakcie przeprowadzania kontroli drogowej samochodu marki Nissan ujawnili, że „kierowca” nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 46-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty niebawem stanie przed sądem i będzie musiał ponieść konsekwencje swojego czynu.

Funkcjonariusze szczycieńskiej drogówki w Wielbarku po godzinie 18:00 zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. 27-letni mieszkaniec gminy Szczytno kierował samochodem marki Mitsubishi znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w trakcie badania alkomatem „wydmuchał” 2 promile alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a sprawa zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Szczytnie.
(ep)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5