Gmina Dźwierzuty. W małżeństwie zawsze musi być miłość

2023-12-03 11:26:09(ost. akt: 2023-12-03 11:31:13)

Autor zdjęcia: GOK w Dźwierzutach

Przeciwności w życiu każdego z nas bywa wiele: rodzinnych, materialnych, zdrowotnych. Wielkim darem od Boga jest móc przeżyć wspólnie 50 lat. Dowodem na to są małżeństwa z Gminy Dźwierzuty, które świętowali jubileusz Złotych i Diamentowych Godów.
— Miłość nie oznacza emocjonalnego przemijania czy chwilowego oczarowania, ale wyraża wolę i odpowiedzialną decyzję związania się całkowicie „na dobre i na złe”. Jest darem samego siebie drugiemu człowiekowi — te słowa św. Jana Pawła II są doskonałą puentą wspólnie przeżytych lat. Taką właśnie miłość, która przetrwała wszystkie smutki i radości, ponad 50 lat temu ślubowali sobie dostojni Jubilaci z Gminy Dźwierzuty.

Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie. Ten wspólny czas to wspaniały wzór mądrego życia i przykład dla młodych ludzi, którzy instytucję małżeństwa postrzegają dziś inaczej. Teraz wiele osób boi się odpowiedzialności za drugiego człowieka. Młodzi niechętnie zawierają związki małżeńskie i zakładają rodziny. Przykład życia tych par pozwala zburzyć wszystkie obawy. Są oni dowodem tego, że wbrew wszelkim przeciwnościom losu, przysięgi małżeńskiej można dochować, że idąc przez życie we dwoje, wiernie dzieli się każdy sukces i radości, ale też każdy smutek i niepowodzenie.
Obrazek w tresci

W radości i smutku przeżyli ze sobą przeszło 50 lat. Dla młodych pokoleń są wzorcem, autorytetem jak tworzyć szczęśliwą i trwałą rodzinę. Przez ponad pięćdziesiąt lat wytrwali w złożonych przez siebie przyrzeczeniach. Podczas uroczystości Wójt Gminy Dźwierzuty Marianna Szydlik w imieniu Prezydenta RP uhonorowała obecne pary Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Całą uroczystość uświetniło tradycyjne 100 lat.
Obrazek w tresci

Jubileusz Złotych Godów obchodzili:
Henryka i Józef Galica,
Jadwiga i Edward Karaś,
Krystyna i Jan Kamińscy,
Teodora i Tadeusz Sokołowscy,
Urszula i Wiesław Szlachetka.
Diamentowe Gody (60 lat małżeństwa)
Łarysa i Konstanty Kuchcińscy

Wszystkim parom małżeńskim redakcja Naszego Mazura życzy dużo zdrowia, radości oraz kolejnych szczęśliwych, wspólnie spędzonych lat!

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5