Gminy z powiatu szczycieńskiego otrzymały duże wsparcie na realizację inwestycji

2023-10-11 10:00:08(ost. akt: 2023-10-11 10:06:27)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Ponad 23 miliony złotych rządowego wsparcia trafiło do trzech gmin powiatu szczycieńskiego - do Dźwierzut, Rozóg i Świętajna. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Edycja Ósma. Dzięki temu wsparciu zostanie zrealizowanych pięć inwestycji m.in. modernizacja oczyszczalni ścieków, remonty dróg i rozbudowa remizy OSP.
Dobre wieści - promesy - dla mieszkańców trzech gmin powiatu szczycieńskiego przywiozła wiceminister technologii i rozwoju, kandydatka PiS w wyborach Olga Semeniuk-Patkowska.
— Współpraca między rządem a samorządami ponad wszelkimi podziałami politycznymi zawsze przynosi korzyści mieszkańcom. Cieszę się, że mogłam dziś przekazać promesy na pięć inwestycji. To ponad 23 miliony złotych, ale nie jest to ostatnie słowo — podkreślała podczas spotkania w Świętajnie wiceminister Olga Semeniuk-Patkowska. — Małe gminy zasługują na jak największe wsparcie finansowe, po to by doganiać te największe ośrodki samorządowe. Staram się docierać do małych miejscowości, wsi i wspierać je finansowo, pomagać ich mieszkańcom. Mam nadzieję, że tego wsparcia w przyszłości będzie jeszcze więcej — mówiła do zgromadzonych przy wspólnym ognisku w Parku w Świętajnie.

Na co zostanie przeznaczone 23 milionów złotych przekazane gminom przez wiceminister technologii i rozwoju Olgę Semeniuk-Patkowską?

Gmina Dźwierzuty
Spełnia się marzenie druhów ochotników z OSP Dźwierzuty. Będą mieli nowoczesną siedzibę, a to również dzięki środkom z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Edycja ósma. Przekazana promesa na cztery miliony złotych na przebudowę i rozbudowę remizy OSP Dźwierzuty oraz na projekt sieci kanalizacji deszczowej wesprze realizację inwestycji. Całość inwestycji to ponad 7 mln 158 tys. złotych. Stan surowy zamknięty ma być ukończony na początku 2025 roku.
Teren budowy wiceminister Olga Semeniuk-Patkowska wizytowała z Wójt Gminy Dźwierzuty Marianną Szydlik oraz Kierownik Referatu Gospodarki Terenowej w Urzędzie Gminy Dźwierzuty Mariolą Sztymelską.
Gmina Dźwierzuty otrzymała również 2 miliony złotych na budowę i przebudowę dróg gminnych.
— Cieszę się, że mogłam skutecznie wesprzeć działania Pani Wójt w trosce o ofiarnych druhów ochotników — zapewnia wiceminister Olga Semeniuk-Patkowska. — Wspólnie podjęłyśmy skuteczne działania dla poprawy życia mieszkańców.
Obrazek w tresci

Gmina Rozogi
Ponad 9 milionów złotych zostało przekazanych Gminie Rozogi z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Edycja ósma na drogi. 7 267 500 złotych to pieniądze na przebudowę dróg na terenie Gminy Rozogi, natomiast 1 862 000 złotych na modernizację infrastruktury drogowej w miejscowości Rozogi.
— Tak bardzo dobre wiadomości ogłosiłam razem z Wójtem Gminy Rozogi Zbigniewem Kudrzyckim i Skarbnik Wiolettą Wierzbowską. To kolejne nasze wspólne działania dla dobra lokalnej społeczności — mówi wiceminister Olga Semeniuk-Patkowska. — Skutecznie dbamy o rozwój Gminy Rozogi.
Obrazek w tresci

Gmina Świętajno
W Gminie Świętajno będzie rozbudowywana i modernizowana oczyszczalnia ścieków. Ma ona już kilkadziesiąt lat, przestarzałą technologię i przepustowość. Konieczna jest jej modernizacja. Całość planowanej inwestycji to 27 mln złotych.
— Cieszę się, że po wielu latach nasza oczyszczalnia ścieków doczeka się modernizacji i rozbudowy — mówiła Wójt Gminy Świętajno Alicja Kołakowska. — Koszt inwestycji inwestycji to 27 mln złotych, ale zostało to podzielone na trzy etapy. Pierwszy etap, to właśnie te ponad 8 mln złotych dofinansowania, które pozwoli zabezpieczyć najbardziej pilne elementy tej inwestycji. Bardzo cieszymy się z tego, że te pieniądze trafiły do naszej gminy. Dziękujemy za wsparcie.
— Naszej współpracy między kobietami będzie jeszcze więcej — zapewniała wiceminister Olga Semeniuk-Patkowska. — Uważam, że rozwój województwa warmińsko -mazurskiego to przede wszystkim dbałość o życie w powiatach. Dzisiejszy dzień to 5 inwestycji i 23 miliony złotych. Jestem takim aniołem stróżem nie tylko przedsiębiorców tego województwa, ale przede wszystkim mieszkańców i lokalnej społeczności.
Obrazek w tresci

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5