Powiat Szczycieński z kolejnymi dofinansowaniami

2023-09-28 08:47:06(ost. akt: 2023-09-28 09:03:38)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatoe w Szczytnie

Powiat Szczycieński zyskał wsparcie finansowe w wysokości 1,8 mln zł na siedem nowych inwestycji związanych z budową chodników i dróg rowerowych o łącznej długości 2,6 km. Wsparcie na ręce Jarosława Matłacha Starosty Szczycieńskiego przekazał w Jerutach Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski.
Jarosław Matłach Starosta Szczycieński, podkreślił, że bezpieczne drogi dla pieszych i rowerzystów to priorytet dla lokalnej społeczności.
- Inwestycje te są wyrazem zaangażowania w ulepszenie warunków komunikacyjnych, mając znaczący wpływ na jakość życia mieszkańców - mówił Jarosław Matłach. - To krok ku stworzeniu bezpiecznych i dostępnych tras dla wszystkich mieszkańców, zwiększający komfort komunikacyjny pieszych i rowerzystów.

Wsparcie finansowe w wysokości 1,8 mln zł to 80% kwoty z wniosków złożonych do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) BRD. W najbliższym czasie planowane jest wybudowanie 2,634 km dróg dla pieszych i rowerzystów o łącznej wartości 2,250 mln zł.

Projekty obejmują budowę chodników oraz dróg dla rowerów w różnych lokalizacjach, w tym w miejscowościach Burdąg, Jeruty, Świętajno, Leśny Dwór, Zieleniec oraz Faryny. Dzięki tym inwestycjom społeczność zyska nowoczesną i dostępną infrastrukturę komunikacyjną.

Realizacja tych projektów wpisuje się w długoterminową strategię rozwoju powiatu, kładąc nacisk na ekologiczne i bezpieczne środki transportu oraz poprawę jakości życia mieszkańców. Powiat Szczycieński kontynuuje swoje starania na rzecz zrównoważonego rozwoju infrastruktury, wzmacniając jednocześnie więzi społeczne i sprzyjając aktywnemu trybowi życia.
Obrazek w tresci

- Nasz region rośnie w siłę. Promesy z Rządowego Programu Obudowy Zabytków w powiecie szczycieńskim przekazałem na remont elewacji Szkoły Podstawowej w Jerutach - 294 000,00 złotych oraz naprawę silnie uszkodzonych sterczyn szczytu zach. Kościoła WNMP w Szczytnie - 572 565,00 złotych. Dodatkowo będąc w Jerutach przekazałem panu Staroście Szczycieńskiemu Jarosławowi Matłachowi promesę na kwotę 1 mln 800 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na m.in.: budowę drogi dla rowerów w ciągu drogi powiatowej - mówi Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5