Zakłócał porządek i uciekał przed policjantami. Był poszukiwany dwoma listami gończymi

2023-09-15 08:55:07(ost. akt: 2023-09-15 09:03:16)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Kolejna osoba poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości nie uniknie odpowiedzialności karnej za swoje czyny. Policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Szczytna poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna był poszukiwany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Wpadł, bo zakłócał porządek publiczny, za co został ukarany mandatem karnym.
W środę (13.09.2023) około godziny 11:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że młody mężczyzna uderzał w tablicę z ogłoszeniami, barierki oraz próbował wyrwać rynnę. Policjanci, po dotarciu na miejsce zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu w zgłoszeniu. Na widok funkcjonariuszy, mężczyzna zaczął uciekać. Po chwili został zatrzymany.

To 23-letni mieszkaniec Szczytna. Okazało się, że na sumieniu ma nie tylko swoje dzisiejsze zachowanie. W trakcie weryfikacji danych, na jaw wyszło, że 23-latek jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do odbycia łącznej kary 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Ponadto, był również poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie do ustalenia miejsca pobytu oraz wykonania czynności procesowych.

Mieszkaniec Szczytna ukrywał się przed organami ścigania od ponad 2 lat. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Zatrzymany 23-latek został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, a następnie do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzone kary pozbawienia wolności.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5