Trzy zdarzenia drogowe i jeden nietrzeźwy kierujący

2023-08-17 09:05:18(ost. akt: 2023-08-17 09:44:04)

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych oraz ujawnili kolejnego nietrzeźwego kierującego. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej rozwagi na drogach, gdyż samo posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami nie wystarczy , co pokazują poniższe przykłady.
Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu przyczyną trzech zdarzeń drogowych
Każdy kierowca poruszający się po drodze doskonale wie, jak ważne jest dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków na drodze. Kolejną wymaganą umiejętnością, jaką powinien odznaczać się kierowca to opanowanie techniki i taktyki jazdy. Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych, gdzie zabrakło tych czynników.

W poniedziałek (14.08.2023 r.) na kilka godzin została całkowicie zablokowana droga krajowa nr 53. Pomiędzy miejscowościami Grom, a Jęcznik doszło do wywrócenia pojazdu ciężarowego z naczepą. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków ruchu doprowadziło do tego zdarzenia. 66-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego przyznał, że jechał zbyt szybko i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Kierowca był trzeźwy, jednak wymagał udzielenia pomocy medycznej, dlatego został przewieziony do szpitala. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Kolejne zdarzenie z podobnych przyczyn doszło na trasie pomiędzy miejscowościami Karpa-Łączki w Gminie Rozogi. We wtorek (15.08.2023 r.) motocyklista nie dostosował techniki i taktyki jazdy do warunków panujących na drodze, co skutkowało jego przewróceniem.
30-latek był trzeźwy. Został przetransportowany do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili, że nie wymaga dalszej hospitalizacji. Na mieszkańca województwa mazowieckiego, tak jak w powyższym przykładzie, policjanci również nałożyli mandat karny.

Obrazek w tresci

Zdarzenie drogowe na trasie DK 53, które miało miejsce w poniedziałek (14.08.2023 r.), to nie jedyne zdarzenia, które obsługiwane było przez szczycieńskich policjantów. W godzinach popołudniowych dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na trasie Targowo-Orzyny. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili, że doszło do zderzenia auta ciężarowego marki Renault z pojazdem osobowym marki Volkswagen. Kierowca z pojazdu osobowego, jak również jego pasażerka zostali przetransportowani do szpitala. Z zabezpieczonych ślady z miejsca zdarzenia, wstępnie wynika, że 28-letni mieszkaniec Gminy Dźwierzuty, na łuku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem, w wyniku, czego zjechał na przeciwległy pas, którym poruszał się pojazd ciężarowy. O dalszych konsekwencjach dla sprawcy tego zdarzenia zadecydują przeprowadzone czynności, które prowadzone będą na bazie zebranego materiału dowodowego

Kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu drogowego.
Długi sierpniowy weekend za nami. Nie każdy jednak będzie miał miłe wspomnienia z tego czasu, a to za sprawą nieodpowiedniego połączenia. Spożywanie alkoholu i bycie kierowcą nie idzie nigdy w parze. Najwidoczniej zapomniał o tym 45-letni mieszkaniec naszego miasta, który w nocy z poniedziałku na wtorek (14/15.08.2023 r.) został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci ruchu drogowego ujawnili, że kierujący pojazdem marki Lexus znajduje się w stanie nietrzeźwości. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalsza jazda nieodpowiedzialnemu kierowcy została uniemożliwiona, a za swój brak rozwagi będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Czy to, że był długi, ciepły sierpniowy weekend w czymś pomoże? Na pewno nie.

Piłeś??? Nie jedź!!! Prosta zasada, której nie należy łamać!

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5