Defibrylator AED trafił do autobusu ZKM Szczytnie

2023-07-08 09:51:47(ost. akt: 2023-07-08 10:06:52)

Autor zdjęcia: ZKM w Szczytnie

Bank Spółdzielczy w Szczytnie przekazał defibrylator AED. Sprzęt, który ratuje życie zostanie zamontowany w autokarze turystycznym.
Każdy z nas może uratować czyjeś życie dzięki defibrylatorowi. Jest to urządzenie bardzo proste w obsłudze. AED oddziałuje impulsem (lub serią impulsów) na mięsień sercowy. Głównym zadaniem defibrylatora jest przywrócenie prawidłowego rytmu pracy.

W piątek 7 lipca Bank Spółdzielczy w Szczytnie ufundował i przekazał dla ZKM Szczytnie defibrylator AED‼️
Decyzją prezesa ZKM Karola Włodkowskiego sprzęt zostanie zamontowany w autokarze turystycznym, który jeździ często w miejsca, do których dotarcie służb mogłoby zająć zbyt dużo czasu, np. autostrady, małe miejscowości itp.

Defibrylator z rąk prezesa Banku Spółdzielczego w Szczytnie Krzysztofa Karwowskiego trafił prosto na ręce naszych kierowców obsługujących wyjazdy turystyczne - Sławomira Dziczka oraz Wiesława Dziczka.
Obrazek w tresci

Jak podkreślił Burmistrz Miasta Szczytna Krzysztof Mańkowski Zakład Komunikacji Miejskiej w Szczytnie jest innowatorem w przewozach turystycznych, gdyż zapewnia swoim pasażerom najwyższy poziom bezpieczeństwa, posiadając na pokładzie urządzenie do ratowania życia!

- Bardzo dziękujemy Zarządowi BS w Szczytnie za ten niezwykle ważny gest, szczególnie w imieniu naszych klientów i pasażerów. Oby nigdy nie był potrzebny - mówi Karol Włodkowski prezes ZKM w Szczytnie.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5