Podsumowanie zdarzeń drogowych z minionego weekendu

2023-06-12 17:19:06(ost. akt: 2023-06-12 17:33:23)
Nadmierna prędkość, lekceważenie przepisów, wypity alkohol, lekkomyślność, brawura, przecenianie własnych umiejętności i możliwości prowadzonego pojazdu – to najczęstsze przyczyny niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Niestety, w miniony weekend nie brakowało ich na szczycieńskich drogach. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, dwaj kierowcy stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość, a także pracowali na miejscu zdarzeń drogowych.
W piątek (09.06.2023r.) przed godziną 11:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 57, między miejscowościami Szczytno – Nowiny. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący oplem, 22-letni mieszkaniec gminy Jedwabno, stracił panowanie nad samochodem, wjechał do przydrożnego rowu i dachował. Pasażerem pojazdu był 22-letni mieszkaniec Szczytna. Kierujący był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. 22-Letni pasażer opla został przetransportowany do szpitala.

W sobotę (10.06.2023r.) około godziny 07:00 na krajowej 53, w miejscowości Jeruty, policjanci z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej forda. Za kierownicą auta siedział 63-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Policjanci przebadali go alkomatem. Okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,3 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu albo grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Również w sobotę (10.06.2023r.) policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy dwóm nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w Wielbarku. Kierujący bmw, 41-letni mieszkaniec woj. śląskiego, jechał w obszarze zabudowanym o 53 km/h za szybko. Natomiast 18-letni mieszkaniec gminy Wielbark, jadąc autem marki volvo przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Obaj mężczyźnie ponieśli już konsekwencje swojego zachowania. Mundurowi zatrzymali im prawo jazdy na 3 miesiące oraz nałożyli na nich mandaty karne.

W niedzielę (11.06.2023r.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o kierowanie samochodem po alkoholu. Około godziny 11:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Linowo, w gminie Dźwierzuty. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący fordem wjechał w ogrodzenie działki rekreacyjnej zgłaszającego. Po chwili na miejscu pojawili się policjanci. Potwierdzili oni to zgłoszenie. Przy pojeździe leżał mężczyzna. To 46-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo, okazało się, że 46-latek posiada aktywny dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjanci zatrzymali 46-latka. Teraz sprawą zajęli się szczycieńscy śledczy. Jeśli policyjne dochodzenie potwierdzi, że 46-latek pomimo sądowego zakazu kierował fordem w stanie nietrzeźwości – odpowie wówczas za popełnione przestępstwa.

Tego samego dnia (11.06.2023r.) około godziny 16:30 do dyżurnego szczycieńskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 508, między miejscowościami Głuch – Wielbark. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący motocyklem yamaha, 42-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, na zakręcie zjechał z jezdni i wjechał do rowu. Mężczyzna został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5