Weekendowe podsumowanie zdarzeń drogowych w powiecie szczycieńskim

2023-05-09 08:33:48(ost. akt: 2023-05-09 10:24:56)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Czuwając nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego policjanci codziennie patrolują ulice i kontrolują kierujących, eliminując z ruchu tych, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze stwarzają zagrożenie dla innych. Przekonali się o tym kierowcy, którzy zostali zatrzymani przez szczycieńskich policjantów podczas minionego weekendu.
W piątek (05.05.2023r.) po godzinie 04:00 policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego na ulicy Kopernika w Wielbarku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki mercedes. Funkcjonariusze zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że 69-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego posiada dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Orzeczone środki karne obowiązywały mężczyznę od września 2022 roku przez kolejne 12 miesięcy oraz od listopada 2022 roku przez kolejne 8 miesięcy. Mieszkaniec powiatu przasnyskiego odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Tego samego dnia (05.05.2023r.) około godziny 11:00 dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Tylkowo w gminie Pasym. Kierujący pojazdem volkswagen, 21-letni mieszkaniec powiatu bartoszyckiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył volkswagena, którym kierowała 29-letnia mieszkanka woj. kujawsko-pomorskiego. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd 29-latki uderzył w kolejne auto marki peugeot, którym kierowała 49-letnia mieszkanka powiatu olsztyńskiego. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń ciała, kierowcy byli trzeźwi. W trakcie weryfikacji danych uczestników zdarzenia i ich pojazdów, okazało się, że volkswagen, którym kierował 21-latek nie posiadał aktualnego badania technicznego i miał zatrzymany dowód rejestracyjny. Policjanci nałożyli na 21-latka mandaty karne za popełnione wykroczenia.

Również w piątek (05.05.2023r.) tuż przed godziną 12:00 doszło do kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Mrongowiusza w Szczytnie. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierująca pojazdem bmw, 29-letnia mieszkanka Szczytna, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi i uderzyła w bok auta marki kia, którym kierował 39-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego. Kierujący byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń ciała. Policjanci nałożyli na 29-latkę mandat karny.

W piątek (05.05.2023r.) policjanci „drogówki” kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym w miejscowości Olszyny. Około godziny 15:00 policyjny miernik prędkości wskazał, że kierujący autem marki kia jedzie z prędkością 108 km/h. Policjanci natychmiast przerwali niebezpieczną jazdę 43-letniemu mieszkańcowi powiatu mrągowskiego. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat karny.

W niedzielę (07.05.2023r.) tuż przed północą funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie w miejscowości Spychowo w gminie Świętajno zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki bmw. 36-letni mieszkaniec gminy Kadzidło znajdował się pod działaniem alkoholu. Odmówił on poddania się badaniu, dlatego też został przewieziony na badania laboratoryjne, które potwierdzą, jakie stężenie alkoholu w organizmie posiadał. Mundurowi zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy i osadzili w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy on zarzuty.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5