Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem

2023-04-26 12:49:49(ost. akt: 2023-04-26 13:09:00)

Autor zdjęcia: policja, kogut, ilustracja

Dwóch mężczyzn, dwie różne sprawy, dwa różne postępowania, a ta sama kwalifikacja prawna. Art. 279 Kodeksu Karnego za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Takie zarzuty w miniony weekend usłyszeli mężczyźni zatrzymani przez Policję.
W piątek (21.04.2023 r.) do szczycieńskiej jednostki Policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące włamania do budynku gospodarczego na terenie Gminy Świętajno, do jakiego doszło na początku kwietnia. Po pokonaniu zabezpieczeń sprawca dokonał zaboru w celu przywłaszczenia sprzętu wędkarskiego o wartości 2000 złotych. Szczycieńscy śledczy w toku prowadzonych czynności już tego samego dnia dokonali zatrzymania mężczyzny, który okazał się sprawcą tego przestępstwa. 26-letni mieszkaniec Gminy Świętajno usłyszał zarzut za popełniony czyn, do którego się przyznał.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych policjanci błyskawicznie zareagowali na zgłoszenie dotyczące możliwej próby włamania, do jakiej miało dojść na terenie miejscowości Rozogi. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie ujawnili mężczyznę na terenie lokalu usługowego. W związku z wyłamaniem zabudowy drzwi i dostaniem się do środka oraz faktem, iż mężczyzna nie był w stanie logicznie wytłumaczyć swojej obecności w tym miejscu, policjanci dokonali jego zatrzymania. Już następnego dnia 36-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego usłyszał zarzut usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, gdyż zarówno dokonanie jak i usiłowanie są karalne, a o wysokości tej kary zadecyduje sąd, który będzie rozpatrywał te poszczególne sprawy.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5